Obsidian Yapımı Tyranny Uzun Süreli Bir Oynanış Vaat Ediyor

RPG oyunu Tyranny için yayınlanan geliştirici günlüğüne göre oyun senaryosu 600.000 kelime üzerine kurulu olacak ve oldukça uzun sürecek.

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve yayıncılığını Paradox Interactive’in üstlendiği Tyranny için YouTube üzerinden bir geliştirici günlüğü yayınlanmaya başlandı. Üç bölüm halinde olacak serinin ilk bölümü yayınlandı ve oyun hikayesinin gidişatı ve tasarımı hakkında bir çok şeye değinildi.

Oyun dünyasında oldukça popüler bir konu olan iyi ve kötü savaşı Tyranny’de daha değişik bir şekilde işlenecek. Bu sefer savaş anını değil, savaş sonrasını yaşayacağız. İyi ve kötü arasında yaşanan sona ermiş, Kyros the Overlord yönetimindeki kötüler ordusu galip gelen taraf olmuştur. Oyuncular da bu orduda görevli bir askeri oynayacak ve kendi kaderlerini çizebilecekler.

Yukarıda anlattığımız hikayeyi oyuna güzel bir şekilde yansıtabilmek için geliştiriciler oldukça titiz bir çalışma yürütüyorlar. Oyunun hikayesi 600.000 kelimelik bir senaryoya sahip olacak. Senaryoyu kendiniz şekillendireceğiniz için ilk oynayış maratonunuzda tüm bu içeriği görme imkanınız olmayacak. Ancak zaten yapımcılar da sizi oyunu birkaç kez oynamaya teşvik etmeyi istiyor. Oyunun baş yapımcısı Matthew Singh bu durumu “Oyun yazarları oldukça yoğun bir çalışma yürütmek zorundaydılar. Çünkü hikayeyi pek çok farklı açıdan anlatmamız gerek. Oyuncuların neler yapacaklarını önceden sezerek kontrol etmeliyiz.” diyerek özetliyor.

Oyun için yayınlanan yarım saatlik Gamescom demosunda söz alan oyun yönetmeni Brian Heins “Oyunu birkaç sefer oynayabileceğiniz bir yapım olacak şekilde tasarladık. Temel olarak dört ana hikaye gidişatı var. Ancak tüm bu gidişatlar içerisinde pek çok değişik varyasyonlar ve olasılıklar mevcut.” diyerek detaylı bir hikaye yarattıklarına dikkat çekti.

PC’ye özel olarak çıkışını gerçekleştirecek Tyranny’nin 2016 yılının sonlarına doğru çıkış yapması bekleniyor. Ayrıca Gamescom’da gösterilen karakter yaratımı odaklı oynanış demosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir