Obsidian Entertaintment’tan F2P Tank Oyunu: Armored Warfare

RPG’leri ile ünlenmiş Obsidian Entertaintment niçin Free-to-Play bir tank oyunu yapmakta anlamış değiliz fakat oyun CryEngine ile geliştiriliyor.

Fallout: New Vegas, South Park: The Stick of Truth ve  Knights of the Old Republic 2 RPG dalında oldukça başarılı yapımlara imza atmış Obsidian Entertaintment neden free to play bir tank oyunu yapmak istiyor anlam veremiyoruz. Oyun her ne kadar CryEngine ile geliştiriliyor olsa da, yayınlanan oynanış görüntülerinden kurgulanmış E3 fragmanı oyunun geliştirilme döneminin henüz çok başında olduğunu gösteriyor. Tankların veya oyundaki çevrenin yıkılıp yıkılmadığını görüntülerden çıkaramasak bile en azından Obsidian Entertaintment gibi tecrübeli bir stüdyonun CryEngine ile harikalar yaratacağını ummak hayal  değil.

aw.my.com adresinden oyunun kapalı betasına başvurulabilmekte. Oyunun henüz net bir çıkış tarihi yok. Fakat Obsidian Entertaintment yıl olarak 2014’ü gösteriyor. Net bir tarihin olmaması aslında bu yönden iyi bir şey. Obsidian Entertaintment’ın bu yapımı dahada güzel ve oynanabilir hale getirmesine uzun bir süre var ve beta süreci ile birlikte oyuncular da bu sürece yardımcı olabilir.

E3 2014’te yayınlanan oynanış fragmanı:

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir