Observer E3 2016’da Tanıtıldı Gerilmeye Hazır Olun

Daha önce birkaç Indie yapım ile karşımıza çıkan Bloober Team, E3 2016’da yeni korku- gerilim yapımları olan Observer’ı tanıttılar.

PC Gaming Show’a konuk olan Bloober Team’den oyun yapımcısı Rafal Basaj, yeni oyunları Observer’ı tanıttı. Yakın gelecekte geçen yapım Cyberpunk bir atmosfere sahip. Oyunda Observers adındaki polis gücü insanları anılarını ve hayallerini hackleyebiliyorlar. Oyundaki karakterimizde bu polis gücünün içinden bir karakter. Karakterimiz bu hayaller ve gerçek dünya arasında gidip gelecek. Oyun basit bir soru ile kendini bizlere tanıtıyor. “Ya korkularımız hacklenip bizlere karşı kullanılsaydı?” Oyundaki korkunç ve karanlık atmosferin yanı sıra sembolizm kullanılması dikkat çekiyor.

Oyun Doğu Avrupa temalı bir şehirde geçecek. Oyun korku ve gerilim türünde ancak aniden korkunç bir an yaşatarak oyuncuları yerlerinden zıplatmak yerine Observer ile Bloober Team daha çok çevresel hikaye anlatımına odaklanacaklarını ancak oyunda teknolojik aletlerin de oyuncular tarafından kullanılabileceklerini belirttiler.

Yapım hakkında biri teaser, birisi de oynanış olmak üzere şimdilik iki adet fragman yayınlandı.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir