No Man’s Sky’ın Yeni Videosu Savaşlar Hakkında

Çıkmasına yirmi gün kalan No Man’s Sky yine yeni bir video geldi. Dört videoluk fragman serisinin ikinci videosu savaş mekaniklerini gösteriyor.

3 yıldır beklediğimiz No Man’s Sky geliştirme süreci bildiğiniz üzere tamamlandı, şimdi sıra oyunculara tatlı acı bir bekleme süreci kaldı. Bu bekleme süreci Hello Games’in düzenli bir şekilde yayınladığı görsel ve videolar bu süreci bir nebze olsun kolaylaştırıyor.

Dört ana oyun mekaniğini gösterecek olan rehber tadında fragman serisinin ikinci videosu yayınlandı. Bu yeni video neredeyse bütün bekleyenlerin merak ettiği ortak soruya cevap veriyor: “savaşlar nasıl olacak?”. Cevap ise gayet güzel gözüküyor. Yeryüzünden, yeraltından tutun galaksinin derinliklerine kadar her yerde bizi farklı düşmanlar, veya avlar bekliyor.

Videoda görüldüğü üzere bir gezegende dev bir yengecin (eheh) saldırısına uğramak bu oyunda zor değil. Ayrıca uzay korsanlığı yapmak, veya uzay korsanlarından da korunmamız gerekiyor. Video hakkında fazla şeyler söyleyip heyecanı kaçırmak istemiyoruz, çünkü şahane gözüküyor!

no man's sky gorev

Görünüşe bakılırsa video paylaşıldıktan kısa bir süre sonra kaldırılmış. Nedenini henüz bilmiyoruz, fakat ihtimallerimiz videonun önceki fragmana nazaran daha basit kaldığı. Sevgili internet halkı da bu ihtimali göz önünde bulundurup videoyu tekrar yüklemiş. Çabuk olun video her an kaldırılabilir!

Ayrıca çoğunuzun belki dikkat edemeyeceği iki ayrıntı var. Birincisi oyunda görev sistemleri bulunuyor! Görselden de gördüğünüz üzere kargo gemilerini kaçırmamızı ve koruyucu gemilerine saldırmamız isteniyor. İkinci ayrıntı ise 17. ve 33. saniyede gemimizin veya Multi-tool’umuzun bize uyarı vermesi. Bu belki de oyun içinde konuşmaya tanık olduğumuz ilk an. Lafı fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Güncelleme: Video resmi olarak tekrardan PlayStation kanalında yayımlandı.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Zafer Coruh

Herkes gibi küçücükken oyun oynamaya başlamış tamamen pozitif bir yazar, bassist, yazılımcı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir