No Man’s Sky’ın Geliştiricisine Ölüm Tehdidi

No Man’s Sky’in ertelendiği ve daha sonra yeni bir çıkış tarihi verildiğini duyurmuştuk. Sean Murray, bu sefer oyunun hayranlarını üzen bir açıklama yaparak, ölüm tehditleri aldığını belirtti.

Oyunun çok büyük bir etki yarattığı aşikâr, ki zaten bu yüzden ertelenmesinin ardından pek çok oyuncunun üzüldüğünü tahmin edebiliyoruz. Açıkçası biz de bu oyunun bir bekleyeni kadar, en az diğer oyuncular kadar üzülmüştük. Neyse ki, Sean Murray, oyunun çıkış tarihinin çok uzakta olmadığını ve Ağustos 2016’da geleceğini açıklamıştı.

Ancak bugün, Sean Murray, Twitter hesabından çok üzücü bir açıklama yaptı. Açıkçası böyle kişilerin hâlâ dışarıda elini kolunu sallayarak dolaştığına şaşırıyoruz. Murray, “Bu hafta çok fazla ölüm tehdidi adlım. Ancak endişelenmeyin, Hello Games şimdi ‘Evde Tek Başına’daki ev gibi görünüyor.” açıklamasıyla takipçilerini hem Evde Tek Başına göndermesiyle güldürdü ve hem de güvende olduğu için sevindirdi.

Biz oyuncular olarak, böyle bir şeyin kesinlikle önüne geçilmesinden yanayız. Oyunlar belli sebeplerden ötürü (ki bunlar ticari ve oyunla ilgili olsa bile) ertelenebilir. Bunun elbette ki, daha iyi bir oyun deneyim sunması için yapıldığını bilmek akıllıca olur.

Non Man’s Sky, 10 Ağustos 2016’da PlayStation 4 ve PC için çıkış yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir