No Man’s Sky Ve Doom Birleşti!

No Guy’s Sky çıkışını gerçekleştirdi.

No Man’s Sky ve Doom’un birlikteliğinden çıkacak oyunu merak eden Robert Prest, üç haftalık bir çalışma sonrasında No Guy’s Sky modunu geliştirdi. Prest, DoomZ sitesinden yaptığı duyuruda No Guy’s Sky modunu geliştirirken DoomZ modundaki kodlardan bol bol faydalandığını bildirmiş. Aynı duyuruda Prest, No Guy’s Sky modu içerisinde doğanın, gökyüzünün, gezegenlerin, gezinen yabancıların kısacası her şeyin belli bir düzen içerisinde rastgele üretildiğini söylüyor. Ayrıca No Man’s Sky’ı oynamadığı ve modu, No Man’s Sky’ın tanıtım filmlerini baz alarak geliştirdiği için mod içerisindeki bazı içeriklerin oyunla alakası olmayan şeyler olabileceğini söylüyor.

No Guy’s Sky modu ile uzay gemilerini kullanarak gezegenleri dolaşabilir, maden kaynaklarını lazer silahı ile parçalayabilir, yabancılar ile konuşabilir, uzay istasyonlarındaki satış makinelerini kullanabilirsiniz. Mod içerisindeki haritada evrendeki yerinizi görebilir ve modda işaretlenen ‘Kainatın Merkezi’ne yolculuk edebilirsiniz.

Prest’in DoomZ sitesinde yaptığı açıklamaya göre modu çalıştırabilmek için orijinal doom2.wad’e sahip olmanız gerekiyor. No Guy’s Sky modu için izlemeniz gereken adımları DoomZ sitesindeki duyurudan öğrenebilirsiniz.

Ve son olarak, işte modun videosu:

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir