Nintendo Oyunlarının PC’ye Çıkarılması Planlanmıyor

PC oyunculuğunun yükselen popülerliği akıllara Nintendo oyunlarını PC’de görme ihtimalini getiriyordu. Konu hakkında açıklama ise en yetkili isimden geldi.

Her ne kadar konsol oyunculuğu son yıllarda eskisine göre ilerlese de şu an için PC’nin yanına bile yaklaşamadıklarını söylemek pek yanlış olmaz. PC’nin bu popülerliğini fark eden oyun yapımcıları de belli platformlara özel olarak hazırladıkları oyunlarını PC için de çıkarmaya karar vermişlerdi. Hal böyle olunca Nintendo oyunları da PC’ye gelir mi diye düşünülmeye başlanmıştı. Ancak Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima’nın son açıklamasına göre yakın gelecekte böyle bir şey görmemiz mümkün değil.

PC’nin gücünün farkında olduklarını belirterek sözlerine başlayan Kimishima, Nintendo oyunlarını PC’ye çıkarmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. “Pek çok müşterimizin PC üzerinden oyun oynadıklarını biliyoruz. Ancak hedeflerimize ulaşıp sürprizler yapabilmek için yazılım ve donanımlarımızı aynı sistemde sürdürmenin en doğrusu olduğuna inanıyoruz.” diyen Kimishima PC’ye açık kapı bırakmadı.

Buna ek olarak şirketin mobil sektördeki yatırımlarına da değinen Kimishima “Birleşik yazılım-donanım sistemimizin zamanla daha da gelişeceğini düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz uygulamaları akıllı cihazlar için de piyasaya sürerek oyunlarımızı oynayanları arttırmayı amaçlıyoruz.” açıklamasıyla mobil sektörde son zamanlarda attıkları adımların devamının geleceğini belirtti.

Kimishima’nın açıklamaları şu an için PC ve Nintendo’nun güçlerini birleştirmeyeceğini işaret etse de geleceğin ne getireceğini elbette bilemeyiz. Ancak olur da Nintendo, PC sektöründe boy göstermeye karar verirse elde edecekleri kazancın yüksek olacağını kestirmek pek de zor olmasa gerek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir