Need For Speed: Rivals Duyuruldu!

Need For Speed serisine yeni bir halka geliyor!

Electronic Arts günlerdir ipuçlarını verdiği yeni Need For Speed oyunu Rivals’ın duyurusunu en sonunda gerçekleştirdi. Yapımcılığını Ghost Games ve Criterion Games’in ortaklaşa üstlendiği oyun Frostbite 3 motoruyla geliştiriliyor ve Hot Pursuit serisine olan benzerliğiyle dikkatleri çekiyor.

Hem yarışıp hem de polislerden kaçmaya çalışacağımız oyunda kaçabildiğimiz polis sayısı üzerinden kazanacağımız puanlarla arananlar listesinde en üste ulaşmaya çalışacak ve böylece yeni araçlar, yarışlar vs.nin kilitlerini açabileceğiz. Elbette yakalanırsak elde ettiğimiz tüm puanları bir anda yitirebileceğiz. Öte yandan polis rolünü de üstlenmemize imkan tanıyacak oyunda dilersek arananlar listesindeki isimleri yakalamak adına takımlar kurabilecek ve yakalamayı başardığımız kişiler üzerinden elde edeceğimiz puanlarla yeni teknik imkanlara sahip olabileceğiz.

Ayrıca yeni oyunla birlikte bir kez daha gelecek olan “AllDrive” sistemi sayesinde çok daha interaktif bir oyun ortamının oluşturulmasının sağlanacağı ve NFS: Rivals’ın tek kişilik oyun ile çok kişilik oyun arasındaki çizgisinin olabildiğince silikleştirileceği de belirtildi.

Günümüz konsolları haricinde PC ve Next-Gen konsollara da sunulacak oyunun PC, PS3 ve Xbox 360 için 19 Kasım’da raflardaki yerini alacağı belirtildi.

Bu da Rivals’ın ilk videosu;

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir