Ne Yaparsanız Black Ops 2’den Şutlanırsınız?

Call of Duty Black Ops 2 için son saatler diyebiliriz. Oyun çıkmadan dikkat edilmesi gereken hususları sizler için bir araya getirdik.

Dikkat! Başlıyoruz:

Oyundan geçici olarak banlanan kişilerin 48 saat ile 2 hafta arasında değişen süreler ile Black Ops 2 hesapları ile ilişiği kesilecek olurken, kalıcı olarak banlanan oyuncuların hesapları tamamen silinecek.

Herhangi bir oyuncuya ya da Black Ops 2 camiasına ölçülebilir düzeyde zarar vermeyen suçlar hafif suç olarak sayılacak. Oyunculara zarar verecek davranışlar ya da bu davranışlara başka kişileri alet edip, bir grubu organize ederek, diğer oyuncuları ya da Black Ops 2 topluluğunu rahatsız etmek ağır suç olarak değerlendirilecek.

Modlama, Hile ve Korsan:

Oyunun modlanmış versiyonunu ya da modlanmış bir profili kullanan her oyuncu cezalandırılacak (SDK dahil, yani oyun ile ilgili yapılan tüm modifiye işlemleri hile/hack olarak sayılacak).

– Bu kuralı ihlal eden oyuncular, Black Ops 2’den kalıcı olarak banlanacak, profilleri sıfırlanacak ve oyunun sıralamasında bir daha görünmeyecekler.
– Konsollarında modifiye yapan ve donanımlarını manipüle eden konsol oyuncuları, ürünün sahibi olan firmaya şikayet edilecek. Aynı işlem PC kullanıcıları içinde geçerli olacak, bu durumda kişinin raporlanacağı firma Valve/Steam olacak.

Desteklenmeyenperipheral” Cihaz (Klavye, mouse, mikrofon) ve yazılım kullanımı:

Diğer oyunculara karşı avantaj sağlayacak cihaz ve ya yazılım kullanan oyuncular cezaya tabi tutulacak. Bu oyuncular ilk olarak “Hafif suç” kategorisinde cezalandırılacak ve 48 saat ile 2 hafta arasında bir süre içinde hesaplarını tekrar kullanabilecekler. Fakat aynı suçu tekrar işleyenlerin hesapları kalıcı olarak banlanacak ve profilleri silinecek.

Boosting:

Başka bir oyuncu ile anlaşarak puanlarını arttırmak için oyun mekaniklerini kötüye kullanan oyuncular cezaya tabi tutulacak. Bu oyuncular ilk iki seferde ceza olarak geçici süre ile banlanacaklar fakat üçüncü bir defa aynı suçu işleyen oyuncuların hesabı kalıcı olarak silinecek.

Saldırgan Davranış:

Diğer oyunculara karşı agresif, küfürlü, ırkçı ve saldırgan hareketlerde bulunan oyuncular cezaya tabi tutulacak. Bu oyuncular ilk iki seferde ceza olarak geçici bir süre Black Ops 2’yi online oynayamayacaklar. Fakat aynı suçu üçüncü kez işleyen kişilerin hesapları kalıcı olarak silinecek.

Amblemler:

Çıplaklık içeren, ırkçı simgeler içeren ya da herhangi hakaret içerikli amblem kullanan oyuncular cezaya tabi tutulacaklar. İlk kez bu suçu işleyen oyuncuların bir süreliğine amblem editörünü kullanmaları yasaklanacak ve bütün amblemleri sıfırlanacak. Aynı suçu ikinci kez işleyen oyuncuların hesabı kalıcı olarak banlanacak.

Hakaret içeren Live Stream(İnternet üzerinden canlı yayın)’ler ve yayınlarda izinsiz içerik kullanımı:

Hakaret, çıplaklık, ırkçı dil, küfür gibi içerikler ile birlikte oyunu yayınlayan ya da yayında izinsiz içerik kullanan oyuncular cezaya tabi tutulacaklar. İlk olarak geçici olarak oyundan uzaklaştırılacak olan bu kişiler ikinci suçlarından kalıcı olarak banlanacaklar, üçüncü kez aynı suçu işlerler ise yayın yapmak için kullandıkları servise rapor edilecekler.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Umut Issı

Bilim kurgu hayranı, dijital tasarım uzmanı, bağımsız oyun meraklısı kişilik...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir