Mount&Blade: Warband’in Yeni Sezon Turnuvası Yakında Başlıyor!

Çıkalı neredeyse beş yıl olan, TaleWorlds’ün göz bebeği Mount&Blade: Warband’in Çoklu oyuncu sahnesi tekrar hareketleniyor!

Warband’de şu ana kadar düzenlenen en büyük turnuva olan Warband Native League (WNL) yeni sezonda tekrar düzenleniyor. Geçen sene üç ayrı seviyede devam eden lige katılım yüksekti. Takım başvuruları bugün itibariyle açılan lige katılım için son tarih şimdilik 5 Ekim. Oyuncuların çoğunun Singleplayer olarak oynadığı, geri kalanının da Multiplayer’ı oynamadan bıraktığı Mount&Blade: Warband’in kendi içinde aktif ve oyun çıkışından bugüne devamlı süre gelen bir mutliplayer topluluğu bulunmakta. Sene boyunca yaklaşık 3 turnuvanın, ki bunlardan biri Nations Cup adı altında Milli Takımların savaş alanında çarpıştığı bir turnuva, yapıldığı oyunda, oyuncular iki harita üzerinden toplamda 16 el boyunca birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışıyorlar. 8 El üzerinden iki haritada oynanan düzende WNL gibi büyük turnuvalarda ırklar rastgele maç öncesinden seçiliyor. Oyunun Multiplayer kısmına Türk oyuncuların ilgisi ise oyunun çıktığı ilk iki sene oldukça yüksekti. Fakat çoğu oyuncu gibi çoğu Türk takımı ve oyuncuları oyunu bıraktılar. Fakat yine aktif olarak oyunu oynayan pek çok Türk oyuncu mevcut.

Geçtiğimiz sene yapılan turnuvaya 40 tane takım katılarak kendi içinde rekor kıran turnuva, bu senede aynı ilgiyi gösterebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir