Mount&Blade: Warband, Nvidia Shield Çıkışını Gerçekleştirdi

Türk Oyun Sektöründeki en önemli markalardan olan Mount&Blade, mobil çıkışını yaptı. M&B:Warband Tegra 4 destekli Android cihazlar için uyumlu hale getirildi.

Türk Oyun Sektörüne adını altın harflerle yazdıran TaleWorlds Entertaintment bir ilke daha imza attı. Mount&Blade Serisinin en çok tutulan yapımı olan M&B:Warband’ı mobil cihazlara uyumlu hale getiren firma, ilk multi-platform oyununun çıkışının yanında PC dışında başka bir platforma da oyun yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Yapım Nvidia Shield başta olmak üzere Tegra 4 destekli mobil cihazlar için oynanabilir olarak satışa çıktı. Tegra 4 gerekli çünkü bu tarz bir yapımı her Android işletim sistemine sahip cihaz kaldıramayabilir. O yüzden henüz telefonlarımızdan M&B keyfine çok var.

Yaklaşık altı ay gibi bir süredir geliştirildiği bilinen M&B:Warband’in mobil portu artık görücüye ve oynanmaya hazır. Bir yandan Mount&Blade serisinin büyük umutlarla beklenen yeni yapımı M&BII:Bannerlord’u geliştirirken bir yandan da M&B:Warband’i portlamayı başaran TaleWorlds, farklı bir başarıyı da bu şekilde göstermiş oldu.

Bilgisayarda oynadığımız oyun ile tek farkı kontroller olmasının dışında hiç bir fark bulunmayan yapımda, PC sürümünden oynanış olarak hiç bir eksiğininde olmadığını belirtelim. PC sürümünde yapabildiğiniz herşeyi mobil port yapımdan da yapabileceksiniz. Yapıma gamepad kontrol desteği ise içtenlikle işlenmiş durumda. Oyun içindeki kilit kontrollerden bloklamayı sağ stick’i hareket ettirerek yapabilme olanağı bizlere tıpkı farelerde yaptığımız gibi kolay bir şekilde blok yapabilmemize şans tanıyor. Haritada hareket etmek içinde oldukça akıllı bir çözümü bulunmuş durumda. Fragmanda da görebileceğiniz şekilde gamepad desteği Warband’e sanılanın aksine oldukça başarılı bir şekilde yer alıyor.

Tegra 4 destekli bir Android cihazından sorunsuz bir şekilde Singleplayer oynayarak Kalradya’yı fethetme şansına sahip olurken, Cross-platform Multiplayer desteği ise sürpriz bir yenilik olarak göze çarpmakta. Nvidia Shield’ın ülkemizde yaygın bir şekilde satılmasını umut ediyoruz ve oyunu mobil cihazlarda denemek için sabırsızlanıyoruz! Uzun yolculuklar artık o kadar sıkıcı geçmeyecek, fethedilecek kocaman bir Kalradya var!

Meraklısına not: Malesef port’ta mod desteği olmayacak.

Yapımı satın alabileceğiniz Play Store sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkı bir Mount&Blade oyuncusu olarak denemek için sabırsızlandığım yapım için çıkan Nvidia Shield oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir