Mount&Blade II: Bannerlord Hakkında Neler Biliyoruz? – 2. Bölüm

Multiplayer hakkında neler biliyoruz?

Aslında şu anlık tek bildiğimiz oyunda, Warband’de MP ile yakalanan büyük başarının ardından oyunda olması gerektiği. Yaklaşık 10 saniyelik bir görüntü de blog videolarının bir tanesinde bizlere gösterilmişti. Oyuna eklenen replay sistemi ile maç ve oyunların kayıt altına da alabileceğini düşünürsek, Warband’den eksik olan iki şeyden bir tanesi kesin olarak eklenmiş. Bir diğeri ise oyunun rekabetçi MP yönünü genişletecek olan takım bazlı MP modlarına olabilecek her türlü destek. Burada destekten kastımız, turnuvalara maddi veya manevi her türlü destek, replay sisteminin düzgün oturtulması, takımlar için bir ladder veya turnuva sistemlerinin ayrı bir oyun modu olarak sunulması, Warband’de çalışamayan VAC benzeri bir anti-hile sistemi, sunucuların teknik yönden daha da modlanabilir ve kolay kurulum/kullanım olarak iyileştirilmesi, kullanıcıların Steam hesaplarını görebilmek ve MP için karakter oluştururken takım kısaltmalarını eklemek için ufak bir isim barı eklenmesi bence Warband’den devralınacak MP topluluğunun isteklerini karşılamakla kalmayıp çıtayı yukarı yükseltecektir.

MP olacak ve çeşitli oyun modları ile desteklenecek büyük ihtimal ile. Hâlâ ihtimal diyorum çünkü henüz oyunun MP kısmı 10 saniyelik bir video dışında gösterilmedi.

bannerlord-tavern

Çıkışına kadar Bannerlord beklentilerimizi karşıladı mı?

Duyurulduğu tarihten bu yana, hayran kitlesi tarafından oldukça büyük bir açlık seviyesinde beklenen bir yapım Bannerlord. TaleWorlds’ün uzun bir süre güttüğü sessizlik politikasına rağmen oyunun yakasını bırakmayan hayranları öncelikle bir tebrik etmek gerek. Ancak, yapım her ne kadar çıkış yapmadıysa da, bugüne kadar yayınlanan materyalleri yeterli miydi? Açıkçası 2015 Gamescom’a kadar yeterli değildi. Belirli bir süre zarfında yayınlanmayan, ne zaman ellerinde gösterilebilecek kadar hazır bir materyal veya konu olursa çıkartılan geliştirici günlükleri hayranların o açlığını yatıştırmıyordu. Günlüklerin arasının açık olması ve yapımcıların ağzını bıçak açmaması yüzünden uzun bir süre kesin bilgiye dayanmayan spekülatif bilgiler forumlarda dolaştı durdu bu yüzden. Ancak Gamescom 2015’te yayınlanan görüntüler ile ortaya çıkan heyecan hâlâ sürmekte. O günden sonra pek çok büyük etkinlikte kendine yer bulan TaleWorlds ve Bannerlord, oyunculara ve oyun dünyasına yaşadığını kanıtladı her seferinde. Warband’e oranla eksik olan her şeyin tamamlandığını ve ellerinde olan artılarında geliştirildiğini gördük bu materyallerde. Oyuna olan açlığımız dinmedi aksine daha da acıktık! Ancak bütün bu bilgilere rağmen hep önemli bir şey eksikti. O da çıkış tarihi idi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lisbeth Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Lisbeth
Ziyaretçi
Lisbeth

Gerçekten yazınız HARİKA olmuş.Keyifle ve merakla okudum.Bi nebze oyunun açlığınıda bastırdı:)
Çol teşekkürler…