Mount&Blade II: Bannerlord Gamescom 2015 İçerik İncelemesi

Şimdi sırada ekran görüntüleri ve sanat çalışmalarını incelemesi var.
İlk olarak sanat çalışmalarından başlayalım. Forest Bandit ve Sturgian Lord adındaki çalışmalardan kimlerin resmedildiğini anlamak zor değil. TaleWorlds’ü artwork kaliteleri bakımından tebrik etmek gerek. Daha önce bizlere sunulan sanat çalışmalarında da bu kaliteyi görebilmek mümkün. Oldukça gerçekçi ve göze hoş gelen, her biri birer masaüstü arkaplanı yapılabilecek çalışmalar.

Forest_Bandit

Bu çalışmada ormanlık bir ortamda resmedilen altı adet orman haydutu bulunuyor. Yeşil renk kullanımı ön plandayken haydutların oyunda kullanabileceği silahlar ve zırh tarzları sunulmuş durumda Bu çalışmadaki sert bakışı bakalım oyunda yakalayabilecek miyiz?

Sturgian_Lord

Diğer çalışmada oyunda yer alacak eşsiz kültür ve görünüme sahip ırklardan bir tanesi olan Sturgia’lı bir Lord resmedilmiş. Daha önceki bloglardan bildiğimiz kadarıyla Sturgia bir Viking vari bir kültür olacak. Warband’de ki Nord’ların ataları bir nevi. Her ne kadar Sturgia’lılar Viking kültürünü taşıması planlansa da bu çalışma bana daha çok Warband’de ki Veagir’leri hatırlattı. Zırh ve miğfer tipleri oldukça benzer durumda. Fakat piyade kalkanında şüphe yok. Bir Viking kalkanı.

Resimde görüldüğü üzere kış mevsiminde bir ormanlık alan resmedilmiş. Yeni yapımda mevsim ve hava değişikliği olacağının bir göstergesi ki bu zaten yayınlanan videolarda tanıtılan bir özellikti. Ona da değineceğiz. Resimde soğuk renkler kullanılsa da askerlerin ve atların üzerinde detaylar oldukça gerçekçi. Umarım bu resimdeki zırh ve silah değişikliğini oyunda da görebiliriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir