Mount & Blade II: Bannerlord Bannerlord E3 2016 Değerlendirmesi

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---6

Burada açık bir şekilde belli olduğu için doğru anın resmini çektiğimi düşünüyorum. Ancak atılan silahın yaydan çıkan bir ok mu yoksa askerlerin cida veya ciritleri mi onu kestiremedim. Dikkat etmemiz gereken nokta artık oyundaki her yüzeye bu silahlar etki etmiyor belli ki. Eğer yanlış yorumda bulunmadıysam ve yanlış çıkarım yapmadıysam kale surlarından sekiyor bu sahnede o havadaki oklar veya cidalar. Bu tarz bir yenilik gelmesini beklemiyordum açıkçası. Eksikliğini de hissetmemiştim daha doğrusu. Hoş olmuş.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---7

Kalelerin dış kapılarını kırmaya yarayan koçbaşının yakından bir fotoğrafı. TaleWorlds’ün kale kuşatmalarına ve kale kuşatmalarında kullanılacak araçlara verdiği önem muazzam. Çeşitliliği ve aktarılan detay çok kaliteli gözüküyor. Koçbaşını kullanmak için bu sahnede altı asker her iki tarafından koçbaşını kullanıyor gibi gözüküyor.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---8

Yayınlanan fragmanda en çok hoşuma giden sahnelerden bir tanesi. Bundan saniyeler önce koç başı ile kalenin dış kapısı kırılmış, arkada bekleyen askerler kalenin surlarının iç kapısına hücum etmişlerdi. Yukarıdaki açıklıktan düşman askerleri ise oyuncunun askerlerine taş ve resimde görülen kızgın yağ dolu testiler fırlatıyorlar. Ve evet, patlıyorlar! Çok güzel bir dokunuş olmuş. Tekrar edeceğim kendimi belki ama Mount&Blade gibi merceği oldukça büyük olan bir yapımda bunun gibi küçük kalan detaylar oyuna verilen emeğin bir göstergesi adeta.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---9

Daha önce belirttiğim gibi kale kuşatma araçlarının hasar görebildiklerinin bir kanıtı adeta bu resimdeki görüntü. Arkadaki tahta duvar düşman okçularının yanan okları yüzünden alev almış durumda. Evet, kısa fragmanda net bir şekilde görülebildiği üzere artık mazgallardaki alevle oklarımızı da ateşe verebileceğiz. Bu güzel bir dokunuş olmuş. Daha önce bazı Warband modlarında karşımıza da çıkmıştı bu özellik. Ancak ateşli okları oyuna ekleyip gece kale kuşatma şansımız olmazsa bozuşuruz! Şimdiden söyleyelim.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---10

Yeni kuşatma kulesinden bir resim. Burada iki şey dikkatimi çekti, merdiven çıkma animasyonları oldukça gerçekçi duruyor hoşuma gittiler açıkçası. Birde eski koca kale kuşatma araçlarının yerine bu şekilde daha gerçekçi bir modelle değişmiş olması güzel. Apartman katı çıkar gibi kale kuşatma dönemi sona ermiş anlaşılan.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ParadoxBaronEmmaMehmet Arda GündüzM.BARIS Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
M.BARIS
Ziyaretçi
M.BARIS

Güzel bir inceleme olmuş Arda, keyifle okudum. Sesler ve animasyonlar konusunda seninle hem fikirim. Gelecekteki gelişmeler, bloglar, bilgiler vs. üzerine senden tekrar bu tarz incelemeler bekliyorum. Takipteyim, iyi çalışmalar dilerim. :)

Emma
Ziyaretçi
Emma

Bizleri doyuran bu ön inceleme için çok teşekkürler…

Baron
Ziyaretçi
Baron

Eline sağlık.

Paradox
Ziyaretçi
Paradox

Eline sağlık Arda, yine güzel bir iş çıkarmışsın :)