Mount & Blade II: Bannerlord Bannerlord E3 2016 Değerlendirmesi

Hem fragmanın açılışında bizi karşılayan sahne hem de ilgimi çeken ilk nokta aynı oldu. Kale kuşatmalarına başlamadan önce Total War vari bir şekilde hem askerlerimizi yerleştirebiliyoruz hem de artık kale kuşatmalarında kullanacağımız yepyeni araçları farklı pozisyonlara koyabiliyoruz. Oyunda daha önce sadece süs olarak kullanılan katapultların yanı sıra, balista, yenilenmiş kuşatma kulesi ve koçbaşı gibi yeni kuşatma araçlarını, bu denli canlı bu denli düşünülmüş görmek beni mest etti. Keza aynı şekilde onları kullanabiliyor olmamız da büyük bir artı.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---1

Bu resimde kale kuşatmasına başlamadan önceki düzen ekranı. Ekranın solunda kalan menüden askerlerimize verebileceğimiz emirleri görebiliyoruz. PC Gamer Weekender’daki haline göre daha da geliştirilmiş bir tasarım. Artık hangi kutucuğun o anda hangi emri gösterdiği ve o kutucukların genel sınıfını hemencecik görebiliyoruz.

Ekranın üstündeki yerde oyuncu tarafındaki askerlerin sayısını, sınıflarını ve morallerini görebiliyoruz. Sağ altta yer alan “Auto Deploy Siege Machines” isimli buton ile üşengeçlerin yardımına koşulmuş belli ki. Bu açıdan kale muazzam gözükmüyor mu sizce de?

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---2

Total War vari bir şekilde askerlerimizi yerleştirdikten sonraki görüntü. O deminki dağınık grup bir anda kale kuşatma araçlarının arkalarında bizim savaşı başlatmamızı bekliyorlar.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---3

Videonun devamında oyuncu karakter bir katapultun yanına gidiyor ve onun yükünü nişan alarak düşman kalenin burçlarına fırlatabildiğini görebiliyoruz. Kalenin tamamının değil ama en azından okçu burçlarını yıkılabileceğini görmüş olduk. Frank Elliott, oyuna daha ekleyecekleri kale kuşatma araçları olduğunu belirtirken, bütün araçların hasar görürlerse yıkılabileceği, hasar görebileceğini de sözlerine eklemişti.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---4

Burada arka plandaki çadırlar dikkatimi çekti. Çok büyük bir yenilik değil ama artık kale kuşatmalarından önce saldıran tarafın  nerede konuşlu olduğunu görebiliyoruz. Eklenmesi güzel bir dokunuş olmuş.

Mount-and-Blade-II-Bannerlord-E3-2016---5

Artık Warband’de olduğu gibi telepatik güçlerimizle merdivenleri yükseltmiyoruz! Videoda açıkça görüldüğü üzere tek kişi kaldırmak yerine iki kişi kaldırmak daha hızlı sonuç veriyor. Umarım aynı şekilde merdiven kaldırma animasyonları daha gösterilmeyen Multi Player’da da bu şekildedir.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ParadoxBaronEmmaMehmet Arda GündüzM.BARIS Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
M.BARIS
Ziyaretçi
M.BARIS

Güzel bir inceleme olmuş Arda, keyifle okudum. Sesler ve animasyonlar konusunda seninle hem fikirim. Gelecekteki gelişmeler, bloglar, bilgiler vs. üzerine senden tekrar bu tarz incelemeler bekliyorum. Takipteyim, iyi çalışmalar dilerim. :)

Emma
Ziyaretçi
Emma

Bizleri doyuran bu ön inceleme için çok teşekkürler…

Baron
Ziyaretçi
Baron

Eline sağlık.

Paradox
Ziyaretçi
Paradox

Eline sağlık Arda, yine güzel bir iş çıkarmışsın :)