Motorsport Manager PC İçin Duyuruldu

SEGA ve Playsport Games, Motorsport Manager’ı PC için duyurdu. Motorsport Manager oyunculara, kendi motorsporları takımlarını kurmaya ve yönetmeye imkân tanıyor.

Android ve Apple cihazlarda daha önce başarılı bir çıkış yakalayan Playsport, oyunu bu sefer PC platformları için geliştiriyor. Oyuncuların kendi dünya motorsporları takımını kurmalarına imân veren oyun, menajerlik türündeki oyunlarla temelde aynı özelliklere sahip. Ancak kendisi ayıran uç notaları da bulunuyor, ki bunlar Motorsport Manager’ı ayrı bir kefeye koyan özellikler olarak ortaya çıkıyor.

Windows PC, Linux ve Mac için geliştirilen oyun, hemen hemen Android ve Apple cihazlardaki oynanış prensibiyle kişisel bilgisayarlar için çıkış yapacak. Oyuncular sürücü kiralayabilecek, teknolojik araştırmalar yapabilecek ve yarış günleri için taktikler geliştirebilecekler. Bunlarla birlikte daha birçok özellik kişisel kararlar doğrultusunda oyuncunun deneyimini geliştirecek.

Oyun, PC platformunda kendi türevlerinde olması gerekenlerin özelliklerin hepsini ve daha fazlasını oyuncuya sunacak. Dinamik hava koşulları, lastik aşınmaları, araçlardaki zararlar, kazalar ve güvenli araç periyotları dâhil oyunda yer alacak. Gerçek zamanlı olarak yarışlar izlenebiliyor ve oyuncu dilerse strateji ekranına anlık geçiş yapabilecek ve aksiyon almak için yeni taktikler üretecek. Her ne kadar menajerlik türündeki bir oyun olsa da, dikkat çekici 3D yarış motoruyla özel olarak geliştirilerek PC’lere taşınacak. Oyunun sosyal akışında ise, oyuncuların cevaplayabileceği, kararlarına göre dönen canlı bir haber akışı olacak.

Belirttiğimiz tüm bu özelliklerin yanı sıra, menajerlik oyunlarına düşkün oyuncuların, iştahını giderecek temel özellikler de bulunuyor. 8 eşsiz yarış serisi 36 pist ile birlikte oynanabilecek. Game Center sıralaması (leaderboard) sayesinde rekabet daha da artabilecek. Oyuncunun dileğine göre, arkadaşları ya da dünyanın çeşitli yerlerindeki diğer oyuncularla kıyasıya mücadeleye girilebilecek.

Apple’ın sağladığı iCloud özelliği, oyunun kaydı alınabilecek ve iPad ve iPhone’da direkt erişilip oynanabilecek.

Motorsport Manager, tüm bu özellikleri beraberinde PC için önümüzdeki eylül ayında çıkış yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir