Mortal Kombat 11’in Karanlık Yüzü

Kısa süre önce Mortal Kombat 11’i çıkaran NetherRealm için işler yolunda gidiyor. Peki ya şirket çalışanları için aynısı söylenebilir mi?

23 Nisan 2019’da, yani sadece birkaç gün önce çıkış yapan Mortal Kombat 11 (incelememiz için tıklayın) hem oyuncuların hem de yapımcı tarafın yüzünü güldürmeyi başardı. Satışlar iyi gidiyor, hatta serinin en iyi haftasını gerçekleştirdiği söyleniyor. Oyuncular da efsane serinin yeni ve sağlam bir üyesine kavuşmaktan mutlular. Yani herkes için her şey güzel gidiyor, öyle değil mi? Ne yazık ki değil. Gelen bilgilere göre NetherRealm Studios, Mortal Kombat 11’in de dahil olduğu pek çok geliştirme sürecinde çalışanlarını zor koşullar altında bıraktı.

Şirketin eski bir tam zamanlı çalışanı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile NetherRealm Studios’taki insanlık dışı çalışma koşullarından bahsetti. Mortal Kombat 9, X, ve Injustice serilerinin geliştirilme aşamalarında yaşanan pek çok sıkıntı böylece gün yüzüne çıktı. Bundan cesaret alan diğer şirket eski çalışanları da açıklamalarda bulununca tablonun vahameti netleşmeye başladı.

Yazının devamı için yeni üssümüze davet ediyoruz sizi, tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir