Mortal Kombat 11 İncelemesi Hazır

Efsane serinin en yeni halkası Mortal Kombat 11 başarılı bir yapım mı? Cevabı incelememizde.

Bundan tam 27 yıl önce piyasaya giriş yapan Mortal Kombat, oyun dünyasında bir dönüm noktası olmayı başarmıştı. Street Fighter, Tekken gibi seriler beraberinde oyun piyasasını domine etmeyi başaran Mortal Kombat, dövüş sahnelerinde uç noktaya varan şiddet temasıyla hep ön plana çıktı. Zaman içerisinde türe olan ilginin azalmasıyla biraz arka planda kalan seri, buna rağmen gönüllerimizde hep özel bir yere sahip oldu. Peki Mortal Kombat 11 bu sadakatin karşılığını verebilen bir yapım mı?

Mortal Kombat 11’in ilk olarak kapalı betasını denediğimiz zaman bile tam sürümde karşılacaklarımız hakkında heyecana kapılmıştık. Zira dövüşler sırasında karşılaştığımız o vahşi hava yeni bir boyuta geçmiş, kombolar önceki oyunlara göre daha oturaklı bir hale gelmişti. İnceleme içerisinde detaylıca değinecek olsak da en başta şunu söylemek istiyorum: Mortal Kombat 11, efsanevi mirası layığıyla devam ettiren, hatta daha bile ileriye taşıyan bir yapım olmayı başarıyor.

Mortal Kombat 11’de şahsen fark ettiğim en önemli değişikliklerden biri kombolar oluyor. Karakterlere göre daha özel bir hale kavuşan kombolar hiç olmadığı kadar vahşi ve oturaklı bir yapıda. Aksiyondan hala taviz vermeyen kombolarımız oyun yapısı nedeniyle daha yavaş bir hale gelmiş. Tabi oyunun akıcılığını baltalayan hiçbir durum yok ortada. Bu komboları yapabilmeniz için seçtiğiniz karakterin tuş haritasına da belli bir derecede hakim olmanız gerekiyor. Bu noktada da imdadınıza alıştırma bölümü yetişiyor.

Yazının devamı yeni üssümüzde. Ayrıca uzun oynanış videomuzu da buradan izleyebilirsiniz. Tıklamanız yeterli.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir