Mod Yapımcılarından Witcher Serisine Alternatif Bir Son

Witcher 2 oyun motoru kullanılarak hazırlanan “Farewell of the White Wolf” modu, Witcher 3’ün ardından gelişen olayları konu edinecek.

2015 yılında çıkış yapan ve büyük beğeni toplayan, yılın oyunu ödülüne layık görülen The Witcher 3: Wild Hunt, Rivialı Geralt’ın hikayesi için bir son niteliğindeydi. Ancak bu durum mod yapımcılarını alternatif hikayeler ve sonlar oluşturmaktan alıkoymuyor. Dört Witcher hayranı tarafından geliştirilen Farewell of the White Wolf modu ilginç bir hikayeyi işleyecek.

Farewell of the White Wolf, Witcher 3’deki olaylardan sonra Rivialı Geralt’ın nasıl bir yaşam sürdüğünü anlatıyor. Yollarda geçen tehlikeli yaşamını ardında bırakan Geralt sevgilisi Yennefer ile Kaer Morhen’e yerleşir ve evlenme kararı alır (Triss hayranları bir bardak soğuk su içebilir.)  Düğünlerinin bir gün öncesinde başlayan hikayemiz üç günlük zaman dilimini konu alacak. Bu sırada eski dostlarla tanışabilecek, Kaer Morhen çevresindeki tehlikelere göğüs gerebilecek ve bir aşk hikayesinden daha fazlasına tanık olabileceğiz.

Modun The Witcher 2: Assassins of Kings’in oyun motoru ile geliştirildiğini belirtmeden geçmeyelim. Bu tercihin sebebi ikinci oyunun mod imkanları açısından son oyuna göre daha ileride olması. Bu sayede yapımcılar kendi görevlerini, çevre tasarımlarını ve hikaye ilerleyişlerini inşa edebiliyorlar. 2016’dan beri geliştirilen Farewell of the White Wolf’un yapım aşamasının neredeyse tamamlandığı belirtiliyor. Ayrıca The Witcher’ın resmi Facebook sayfası da modu paylaşarak çıkışı için 2018’in ikinci yarısını işaret etti.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir