MMO Mezarlığına 4 Oyun Daha Ekleniyor

Sony Online Entertainment’ın bildirdiğine göre 4 oyunun fişi çekiliyor. Peki bu oyunlar hangileri? Belki bunlardan birini oynuyor olabilirsiniz.

Free to play akımı başladığından ve oyun teknolojilerinin gelişmesiyle eski birçok MMO terkedildi. Haliyle saygı gösterip oyunlarına devam eden çekirdek kitleler bu akımdan büyük derecede etkilenmeye başladı. SOE’nin açıklamasına göre ilk olarak Star Wars: Clone Wars Adventures ve Free Realms’a elveda diyeceğiz. Diğer iki oyunun ise adı henüz belli değil, ilerleyen aylarda bu isimler de netlik kazanacak.

SOE’nin tepe isimlerinden Michele Cagle ‘Karar vermek çok zor…’ diyerek beyan ettiği bilgiler Clone Wars ve FR oyuncularını üzmüş durumda. Biz buna kaçınılmaz son veya kader diyoruz. Güzel vakitler yaşattıkları için ‘teşekkür’ etmek dışında elden bir şey gelmiyor.

Dipnot: Halo sunucularının kapatılacağı söylendiğinde çekirdek kitle sunucularda oyunları uzun bir süre aralıksız oynamaya devam etmiş ve yetkililer bu direniş karşısında pes ederek sunucu kapatmalarını geciktirmişti. Aklıma gelen bu manidar olayı da eklemeden geçmek istemedim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Samet Bogdan

MMO'cu hatta yeni akımla F2P'ci...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir