Mirror’s Edge Catalyst’te Faith Kendi Geçmişini Keşfedecek

Mirror’s Edge Catalyst’in çıkışı çok yaklaşmışken, oyun hakkında yeni detaylar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

DICE’ın dramatik-aksiyon oyun serisi (ki bilerek böyle sıfatlar seçtik) Mirror’s Edge’in devam oyunu Mirror’s Edge Catalyst, anlatılması gereken tüm hikâyeye değinecek. Hem oyunun hayranları ve hem de, tabii ki, Faith adlı karakter için çok önem arz eden bir konu üzerine yoğunlaşacak.

Examiner’a konuşan DICE’ın baş geliştiricis Amo Mostofi, oyunun hikâyesi hakkında oyuncuların da gerçekten merak ettiği konulara değindi. Mostofi, Faith karakterinin hikâyesinin, oyunun seyri üzerinde değiştiğini de belirtti.

“Hikâyenin türü açısından, üzerinde durduğumuz önemli noktalar var. Hikâye açısından, gerçekliğe dayanan bir konu üzerinde ve insanların gerçekten hayatlarına karşılaştıklarıyla paralel şeylere yoğunlaşmak istiyorduk,” diyen Mostofi, “Hikâye Faith’in etrafında; onun hayatı, geçmişi ve nasıl koşuculuğa başladığı üzerinde çözümleniyor.” Oynanış videolarından görüleceği üzere, oyunun başlangıcı az çok biliniyor ya da tahmin ediliyor. Bir hapishanedeyken başlayan macera aslında, yeni bir başlangıcından işareti olarak belirtiliyor. “Hikâyenin gidişatı, olgun olarak başlayan bir karakter hakkında devam ediyor, ama hikâye ilerledikçe o, toplumda çok büyük bir yere sahip olduğunun da farkına varıyor.”

Tüm bunları toplayıp ortak bir fikir eldeedeceksek o da, Mirror’s Edge Catalyst’in gerçekten beklenenin üzerinde etki yaratacağıdır. Açıkçası bunun söylemek için erken olduğu düşünülse de, kültleşmeye başlayan bir oyunun serisinden bahsettiğimizi anladığımızda aslında, bu konuda hem fikir olduğumuzun da farkına varıyoruz.

Mirror’s Edge Catalyst, 9 Haziran 2016’da PC, Xbox One ve PlayStation 4 için çıkış yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir