Mirage: Arcane Warfare E3 2016 İle Karşımızda

Torn Banner Studios, E3 2016’da katıldıkları PC Gaming Show’da yeni yapımları Mirage: Arcane Warfare’i tanıttı. Yapımda kılıcımızın yanında büyülerde bizle!

Chivalry: Medieval Warfare ile Orta Çağ temalı Multi Player FPS türü yapımları ile tanınan Torn Banner Studios, E3 2016’da PC Gaming Show’da katıldıkları sunumda yeni oyunları Mirage: Arcane Warfare’ı tanıttılar. Tıpkı Chivalry gibi Multiplayer bir oynanışa sahip oyunda bu sefer kılıç kalkanın yanında bir de büyü kitabımızı elimize alıyoruz. PC Gaming Show’da Torn Banner Stuidios başkanı ve oyun tasarımcısı  Steve Piggott sahne aldı ve oyunları ile ilgili bilgi verdi.

Oyunda, Chivalry’den farklı olarak kılıç ve kalkanın yanı sıra büyülerin olduğunu belirten Steve Piggott, bunun oyunun önemli bir konsepti olduğunu ve Chivalry’den alışık oldukları oynanışın yeni bir türe doğru evrildiğini sözlerine ekledi. Oyundaki haritaların Arap ve Pers temalı bir atmosfer ile oluşturduklarını belirten Steve Piggott, oyuncuların birbirleri ile dövüşürken ortaya çıkaracakları şiddet ve kavga ile haritaların ilk başta sahip olacakları barışçıl ortamın tıpkı oyunun dövüş mekanikleri gibi kaotik bir hal alacağını belirtti.

Mirage: Arcane Warfare, yeteneğe dayalı multi player FPS’ler arasında kendine has bir yerde duruyor. Yıkıcı büyü ve yakın dövüş silahları ile oyuncular düşmanlarının uzuvlarını birbirinden ayırabilecekler. Aralarında gizlilik ustası süikastçilerden güçlü şövalyelere ve tabii ki güçlü büyücülerin de arasında bulunduğu altı güçlü sınıf arasında oyuncuların deneyerek kendilerine en çok uyan karakterler ile oynayabilecekler. Büyüler ve kılıç arasındaki kontrolü oyunda tam olarak sunmayı hedefleyen Mirage. Arcane Warfare, oyuncuları oldukça zorlayacak gibi gözüküyor.

Oynanış fragmanlarında ortaya çıkan görüntülere bakarak oyunun hali hazırda büyük bir kısmının tamamlandığını görebiliyoruz. Ses tasarımı ve genel olarak seslendirmeler dikkat çekerken oyunun sunduğu oynanış ise alışılması zor gibi duruyor.

Mirage: Arcane Warfare’ın çıkış tarihi sonbahar 2016 iken, yapımın yaz sonunda bir beta sürecine gireceği de açıklandı.

Torn Banner Studios, E3 2016’da yeni oyunları Mirage: Arcane Warfare hakkında iki adet fragman yayınladı. Genel Fragman ve Oynanış Fragmanları oldukça başarılı duruyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir