Minecraft: Windows 10 Edition Geliyor

Minecraft’ın multiplayer cephesinde değişiklikler içeren yeni sürümü yolda!

Mojang, 29 Temmuzda Microsoft’un yeni işletim sistemiyle birlikte Beta aşamasında çıkışını yapacak olan Minecraft: Windows 10 Edition’u duyurdu. Eğer PC üzerinden daha önce Minecraft’ı satın aldıysanız, yeni Minecraft’a ücretsiz olarak erişebileceksiniz; ancak eğer satın almadıysanız, oynayabilmek için 10 dolar ödemeniz gerekecek.

Minecraft: Windows 10 Edition, normal PC Minecraft’ından farklı olacak ve iOS, Android ve Windows Phone’da erişilebilinen Minecraft: Pocket Edition kullanıcılarıyla birlikte oynanabilinecek çevrimiçi ve yerel çoklu oyuncu seçeneklerine sahip olacak. Ayrıyeten Xbox Live oyuncularıyla birlikte sekiz kişiye kadar çıkabilen kooperatif veya yerel çoklu oyuncu seçenekleri ve kumanda, klavye ve dokunmatik kontrol seçenekleri de yer alacak.

Bu, yavaş yavaş tüm platformlarını Windows 10 tabanlı işletim sisteminin içine aktaran Microsoft için de, Mojan içinde ilginç bir hamle. Belki Windows 10 Edition’ın gelecek sürümleri Xbox One ve PlayStation 4 desteği de sağlayabilir.

Oyun hakkındaki gelişmelere dönersek, Mojang oyuna gelecekte eklenecek bazı özelliklerden bahsetti. Geçen hafta Londra’da gerçekleşen Minecon’da, oyuna iki elin de kullanılma desteğinin geleceği ve ilk kez hangi elin kullanılacağının seçileceği açıklandı. Ayrıca efsunlanmış oklar ve kalkanlarda yolda. Oyundaki alternatif boyut olan The End ise yeni bir End City konumu ve parkur fırsatları sunacak şekilde yenileniyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Serhat Çavunt

Strateji, simülasyon ve RYO oyunlarını seven; haritacılık, yabancı diziler ve tarihe ilgi duyan bir genç...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir