Minecraft PC’de 14 Milyon Adetten Fazla Satmayı Başardı

Mojang’ın kültleşen açık dünya macera oyunu Minecraft, çıkışından bu yana PC ve Mac satışlarında 14 milyon adetten fazla sattı.

Oyunun tasarımcısı Markus “Notch” Persson’un twitter üzerinden yaptığı açıklamada oyunun 14 milyondan fazla satmayı başardığını açıkladı. 2009 yılında alpha halindeyken satışa çıkan ve Kasım 2011’de tam sürüm çıkışını yapan kült macera oyunu Minecraft, Ağustos 2012’de yedi milyonluk bir satış rakamına ulaşmıştı. Geçtiğimiz yılın Nisan ayında ise 10 milyon rakamına ulaşan yapım satışa çıktığı günden bu yana geçen yaklaşık beş senede 14 milyon gibi yakalaması zor bir sayıyı geçmiş durumda.

Minecraft’ın konsol satışları da azımsanacak seviyede değil. Aralık ayının 17’sinde PlayStation Network ile çıkışını yapan ve geçtiğimiz hafta yapılan açıklamayla bir milyon kopya sattığı açıklanan yapımın bu sene içinde hem PlayStation 4 hemde PlayStation Vita portlarının çıkışı bekleniyor. İlk konsol çıkışını 9 Mayıs 2012’de Xbox 360 sürümü ile yapan Minecraft’ın Xbox sürümü ise Mart 2013’de altı milyon rakamına ulaşmıştı.

Minecraft’ın bu yaz Wii U çıkışının da planlanıyor olması bu rakamlardan sonra sürpriz bir karar olarak gözükmüyor. Minecraft ayrıca iOS ve Android işletim sisteminde de mobil olarak oynanabiliyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir