Minecraft Ezerek İlerliyor

Minecraft’ın PC platformunda ne kadar sattığı belli oldu. Dev oyunları ezip geçen oyunun başarısı da duraklayacak gibi gözükmüyor.

Her geçen gün katlanarak artan Minecraft’cıların sayısı bilgisayar platformunda 8 milyonu aştı. Minecraft’ın geliştirici firması Mojang’ın sahibi Markus ‘Notch’ Persson, Twitter’dan 3 ay önce ‘7 milyon barajını geçtik’ demişti. Oyuna var olan ilginin nasıl arttığını verdiğimiz bu bilgi ile şimdi daha iyi anlamışsınızdır.

Oyunun XBLA sürümünün satış rakamları ise 4 milyonu aşmış durumda. Farklı platformlarda da çeşitli sürümleri bulunan oyunun, sırf PC ve XBLA sürümlerinin toplamı 12 milyon ediyor!

İllegal yollardan da bir hayli oynayanı var olan Minecraft’ın, tahmin ettiğimizden daha büyük bir kitlesinin olduğunun altını da çizelim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Samet Bogdan

MMO'cu hatta yeni akımla F2P'ci...

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Umut Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Umut
Ziyaretçi
Umut

Minecraft gerçekten çok büyüdü her geçen gün büyümeye devam ediyor Minecraft 2 cıkarsa şaşmam dediğiniz gibi korsan oynayan çok kişi var oyunu alan sayı 8 milyon ise korsan oynayan sayısıda 2 katıdır en az 12 milyon desek 25 milyona yakın belki daha fazla oynayanı var MC yapımcılarından iyi şeyler gelebilir ilerki zamanlarda.