Microsoft, Project Scorpio’yu 2017’de Açıklayacak

Microsoft, Xbox E3 20162da, Xbox One için merak edilen Project Scorpio için spekülasyonlara son vern bir açıklama yaptı.

Phil Spencer, Xbox E3 2016 konferansında, “Bir sonraki değişiklik oyunculara ve geliştiricilere en doğru 4K oyun ve en iyi uygunlukta VR deneyimi sağlamak,” şeklinde açıklamada yaptı. Xbox One kullanıcılarının 4K çözünürlük desteğini beklediği tartışılmaz bir gerçek olarak sürekli yerini korudu. Artık nihayet Microsoft’tan da bir onay geldi. Microsoft da, konsola çok güçlü bir GPU yerleştirmek gerektiğini ve bunun da ki bu da 2017’de geleceğini belirtiyor.

Konsolun 8 CPU çekirdeği ve 320 GB ekstra alan sağlaması bekleniyor. Tabii ki bununla birlikte açıkalanan Windows 10, Xbox One ve Project Scorpio kimseyi geride bırakmadan tüm oyunları destekler hâle gelecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir