Metro Yapımcılarından E3 2016’da Duyuru Sinyali

E3 2016’da ünlü Metro oyun serisinin yeni üyesi duyurulabilir.

Metro serisi hakkında 2014’te yayınlanan Metro Redux’ten beri pek bir haber alamamıştık. Ancak bundan birkaç ay önce Deep Silver CEO’su Klemens Kundratitz verdiği bir röportajda şirketin E3 2016’da büyük bir duyuru yapacağını açıklamıştı. Duyurunun büyük çaplı olacağı söylendiğinden akıllara iki isim gelmişti: Saints Row ve Metro. Bu açıklama yeni bir Metro oyunu geleceğine inanmak için yetersiz olsa da serinin yapımcı firması 4A Games cephesinde ilgi çekici bir gelişme var.

4A Games’in stüdyo çalışanları Gameinator forumlarında düzenli olarak hayranlardan gelen soruları cevaplamaktalar. Hayranlardan birinin “4A Games E3 2016’ya katılacak mı?” şeklindeki sorusuna ‘Sub’ isimli geliştirici spoiler kutucuğu içerisinde “Katılacağız.” şeklinde cevap verdi. Fakat geliştirici bu açıklamasını kısa bir süre sonra değiştirdi ve yerine belirsizlik anlamı taşıyan bir gülücük koydu.

Metro Redux’un çıkışından kısa bir süre önce 4A Games Teknoloji Sorumlusu Oles Shishkovstov, Metro Redux’tan ayrı bir oyun üzerinde de çalıştıklarını açıklamıştı. Kim bilir, belki de o oyunun duyurulma vakti gelmiştir. Kesin sonucu 14 Haziran’da başlayacak olan E3 2016’da hep birlikte göreceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir