Metro: Last Light’ın Wii U Versiyonu İptal!

THQ’nun merakla beklenen yapımları arasında yer alan Metro: Last Light’ın Wii U sürümü henüz erken bir evredeyken iptal edilmiş.

THQ’nun küresel iletişiminden sorumlu Huw Benyon, Spong‘a verdiği röportajda Metro: Last Light’ın Wii U sürümü hakkındaki dedikodular üzerine konuşmuş ve diğer konsollarla birlikte Wii U’ya da beklenen Metro: Last Light’ın henüz erken bir evredeyken iptal edildiğini söylemiş.

Ortalıkta dolanan “Wii U’nun zayıf performansı nedeniyle Metro: Last Light’ın bu platform için hazırlanan versiyonu iptal edildi” dedikodularına da açıklık getiren Benyon, sanıldığı gibi iptal edilme nedeninin bu olmadığını belirterek dedikodulara son noktayı koymuş oldu.

“Wii U’nun çok erken sürümüne ait bir takım kitler üzerinde çalıştık” diyen Benyon, bu yüzden çok fazla ilerleyemediklerini ve erken de olsa bir karar verip projeyi iptal ettiklerini söyleyerek duruma bir açıklık da getirmiş.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir