Merakla Beklenen Oyun Sel Felaketi Nedeniyle Ertelendi

Louisiana’da meydana gelen sel felaketinde stüdyoları hasar gören yapımcılar, oyunlarını ertelemek zorunda kaldılar.

ABD’nin Louisiana eyaletinde yaklaşık bir hafta önce meydana gelen sel sonucu 13 kişi hayatını kaybetti. Can kayıplarına ek olarak selden etkilenen veya yıkılan pek çok ev ve bina kullanılamaz hale geldi. Evleri hasar gören kişiler arasında ise Pixel Dash Studios’un kurucu ortaklarından Jason Tate de bulunuyor. Tate’in evinin kullanılamaz durumda olması nedeniyle stüdyo, gerekli ayarlamaları yapamayacakları gerekçesiyle Road Redemption isimli yarış oyunlarını erteleme kararı aldı.

Oyunun yayıncı şirketlerinden Dark Seas Games’in kurucu ortağı Ian Fisch dün yaptığı açıklamada “Road Redemption’ın tüm ekibinin en kısa sürede tekrardan çalışmaya başlamasını umut ediyoruz. Ancak şu an odaklanmamız gereken en önemli nokta ekip çalışanlarının ve ailelerinin sığınacak güvenli bir yere sahip olması. Umuyoruz ki hayranlarımız bu trajik şartlar altında bizi desteklemeye devam ederler.” sözlerine yer verdi. Ayrıca gönüllülerin de sel felaketine maruz kalanlar için bağış yapabileceklerini belirterek sözlerini noktaladı.

Normalde PC için 15 Ekim 2016’da, PlayStation 4 ve Xbox One içinse 2017’nin ilk çeyreğinde çıkacak oyunun en az birkaç aylık bir erteleme aldığı belirtiliyor. Yeni çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapılmasa da PC versiyonun Aralık ayından önce gelmeyeceği, konsollar için de en az bir çeyrek gecikeceği tahmin ediliyor.

Jason Tate’in sele maruz kalan evini aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz…

jason tate evi

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir