M&B: Warband LAN Turnuvası’nın Finali Bu Hafta Sonu METUCON’DA!

Bu sene 19.’su düzenlenecek olan, ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğunun düzenlediği METUCON’da M&B takipçilerini sevindirecek haberler var!

TaleWorlds Entertaintment’ın göz bebeği, M&B:Warband, ilk LAN finalli turnuvasını çıkışından 5 yıl sonra, METUCON’da, ODTÜ E-Spor Topluluğunun düzenlediği ve TaleWorlds Entertaintment’ın desteğiyle gerçekleştirilecek..

Turnuva, sadece ODTÜ Öğrencilerine açık olsa da, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen online elemelerde 40’a yakın oyuncunun oluşturduğu 8 takım mücadele etti. Ve bu elemeler sonucunda 3 takım bu hafta sonu METUCON’da LAN olarak yapılacak finallerle, TaleWorlds destekli ilk M&B:Warband turnuva şampiyonluğu için yarışacak.

Peki Mount&Blade: Warband’in MP “dünyası” 5 yıl sonra bir LAN finalli turnuva düzenleyecek boyuta gelebildi?

M&B:Warband, 5 yıldır hâlâ bal arası gibi durmadan üreten ve çalışan sadık bir oyuncu kitlesine sahip. Oyun için pek çok muazzam mod ve geliştirme çıkıyor. Bunun en son örneğini geçtiğimiz aylarda Viking Conquest ile görmüştük. Tabii ki M&B:Warband’ın küçük ama büyük işler başaran güçlü topluluğunun tek vurucu silahı mod desteği değil. Oyun 5 yılını geçtiğimiz aylarda doldurmasına rağmen oyunun azimli oyuncuları, neredeyse hiç yapımcı ve yayıncı desteği almadan, kendi başına ve kendi kurallarını yazarak bir sistem oluşturarak 5 seneye büyüklü, küçüklü, yerel, Avrupa ve Dünya çaplarında klasik (8v8), 5vs5’ler ve hatta 200 kişiden fazla katılıma sahip düello turnuvalarıyla birlikte yaklaşık 60’a yakın turnuva düzenlemiş. Binlerce oyuncu bu turnuvalara katılmış. Her geçen sene büyüyerek devam eden bu topluluğun ana akım olmayan bir oyunda yaptıkları bu ivme takdire şayan.

Ve 5 yılın sonunda ODTÜ E-Spor topluluğunun başlattığı kıvılcım ile TaleWorlds destekli bir turnuvaya şahit olacağız.

Oyunun hâli hazırda oynayan pek çok aktif oyuncusuna belkide gelecekleri için verebileceği en iyi haberlerin göz kırpmaları, bu turnuvaya sağlanan destekte yatıyor olabilir.  Kim bilir belkide TaleWorlds, Bannerlord için bu tarz turnuvalar düzenlemek gibi planlarını bu turnuvadan alacağı geri dönüşe bakarak oluşturacak?

Bu hafta sonu OyunFest ekibi olarak bizde Ankara’da, METUCON’da olacağız. Ekibimizden Mehmet Arda Gündüz, hem bizim için METUCON’u ve ODTÜ E-Spor Topluluğunun turnuvalarını izleyecek hemde M&B:Warband turnuvasının finallerini yorumlayacak!

METUCON hakkıında daha fazla bilgi için buraya, METU E-Spor Topluluğu hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz!

Turnuva hakkında ise ayrıntılı bilgiyi bu forum sayfasında bulabilirsiniz!

Kim bilir, belkide Türk Oyun Sektörü kendi içinde ürettiği bir oyunla, kendi içinde bir E-Spor sahnesi kurma yolunda ilerliyordur?

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Samet Bogdan

MMO'cu hatta yeni akımla F2P'ci...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir