M&B II: Bannerlord’dan E3 2017’ye Özel 2 Yeni Video Ve Tüm Detaylar!

Bannerlord kendisini E3 2017’de gösterdi. TaleWorlds iki adet yeni oynanış fragmanı yayınladı.

Artık çıkış tarihinin açıklanmasını beklemekten ciğerlerimizin kuruduğu oyunlardan birisi haline gelen Bannerlord, E3’te bizlere çıkış tarihi vermedi ancak birbirinden güzel iki yeni oynanış fragmanı verdi. Fragmanla da kalmadılar ana sayfada yenilenen ve geliştirilen oyun mekaniklerini tanıtan bir yazı yazdılar. Bizde durmadık hem o yazıyı çevirdik hemde sizleri bu videolar ile baş başa bırakmak istedik.

Fragmanların birisinde atlı okçu olarak, bir diğerinde ise süvari olarak savaş alanında at koşturuyoruz. Geliştirilmiş grafikler, yeni animasyonlar ve özellikle atlar ağzımızın sularını akıtmaya yetti. Daha fazla uzatmadan yeni oynanış fragmanlar!

Mount & Blade II: Bannerlord – Savaş ve Dövüş Mekanikleri E3 2017

Gelişmiş savaş YZ ile derin ve sezgisel dövüş sistemimizi gösteren iki yeni videoyu sizlerle paylaştığımız için son derece heyecanlıyız! Gösterilen her iki savaş E3 boyunca basına oynanabilir olacak. Bu ilk kez oyunun ofis dışında birileri tarafından oynandığını anlamına geliyor ve bu oyunun gelişimi adına çok önemli bir adım. Umarız videolar hoşunuza gider!

LOS ANGELES (12 Haziran, 2017) – TaleWorlds Entertainment, Mount & Blade: Warband’in devam oyunu olan Mount & Blade II: Bannerlord  için oyunun büyük boyutlu epik savaşlarını gösteren iki yeni video yayınladı.

Önemli Savaş Geliştirmeleri

Savaşlar serinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ve serinin bu son oyununda savaşlar her zamankinden daha iyi.

  • Gelişmiş Dizilişler – Askerlerinizi dilediğiniz gibi ayırın veya bir araya getirin. Her bir birim üzerinde hareket, davranış ve duruş konusunda güçlü ve sezgisel kontrol şansı! Ağır piyadelere bir arada durma, omuz omuza durma veya yavaş yavaş ilerleyen ancak delinmez bir kalkan duvarı oluşturma emirlerini verin. Veya süvarilerinizin yıldırım hızıyla V düzeniyle düşmanlara saldırma emri verin.
  • Savaş Alanı Yapay Zekası  – YZ kontrolündeki kumandanlar karmaşık taktikler verebilir, gelişmiş diziliş seçenekleri ile zorlu rakipler haline gelebilirler. Mesela Büyük İskender’in güçlü süvarilerini rakip ordudaki emsallerini temizledikten sonra düşmanın asıl kuvvetine vurucu darbeyi indirmesi gibi YZ kumandanların bu tarz davranışları gerçekte yaşamış tarihi taktisyenlerden örnek alıyor. Bu sadece özgün bir orta çağ savaşı duygusu vermekle kalmıyor, aynı zamanda gerçekte olduğu gibi oyunda da etkili bir sonuç ortaya koyuyor.
  • Çavuş Sistemi – Kumandanlar artık savaş alanında diğer lordlara askeri birimler verebilecekler. Bu lordlar arasında oyuncu olarak sizlerde olabilirsiniz! Muharebe boyunca kumandanınız tarafından verilen emirleri yerine getirin ve kendi görevinizi yaparken içgüdülerinize güvenerek savaşın seyri içinde zaferi getirin. Düşmana doğru ilerlerken atlı okçuları kumanda edin, müttefikleriniz yaklaşırken düşman hatlarını taciz edin. En sonunda tüm gücünüzle düşmana öldürücü darbeyi vurun!

Önemli Dövüş Sistemi Geliştirmeleri

Mount & Blade II: Bannerlord aynı zamanda, serinin önceki oyunlarındaki sezgiselliği ve yön bazlı çekirdek işleyişi koruyan ancak oldukça geliştirilmiş dövüş mekanikleri sunuyor.

  • Yönsel Kalkan Savunması ve Kalkan Darbesi – Bu iki yeni özellik kalkan ve kılıç oynanışını daha önce olmadığı kadar daha merak uyandıran bir tecrübeye dönüştürerek yeniden canlandıracak! Yanlış yönde blok yapmak sizi öldürmeyecek belki ancak kalkanınızın daha çabuk kırılmasına yol açarak sizi oklara ve birden fazla düşmana karşı savunmasız bırakacak. Kalkan darbeleri çok istenilen ve beklenen bir özellikti. Kısa bir süreliğine düşmanı sersemleten ve onları geri ittirerek savunmalarını kıran ve size bir fırsat yaratabilen bir özellik olarak oyunda yerini alıyor.
  • Zincirleme Saldırılar  – Hareketlerini tamamlayan savurmalar artık devamında bir saldırı daha yapma imkanı sunarak düşmanlarınızı gafil avlama şansı veriyor. Çekiçler ve baltalar gibi dengesiz silahların ilk savurmalarının hareketi kullanılarak artık daha hızlı bir ikinci savurma yapabilme şansı mevcut!
  • Geliştirilmiş Animasyonlar ve Dövüş Motoru – Mount & Blade II: Bannerlord’un dövüş mekaniklerini akıcı ve görsel olarak göze hitap edecek bir şekilde yapmak için çok emek sarf edildi. Verilen hasar artık fiziksel derinlik, her silahın tek tek ağırlık dağılımı gibi değerlerin daha detaylı kullanılmasıyla hesaplanıyor. Bu, köşede sıkışmış aciz bir atlı okçuya kusursuzca zamanlanmış bir vuruş yaparken veya yakın dövüş başlamadan savaş alanının öbür ucundan bir ok ile rakip piyadeleri tacizlerken oyun artık bu saldırılardaki kuvvetleri anlıyor ve ona uygun olarak her seferinde tutarlı, gerçekçi ve tatmin edici bir sonuç ortaya çıkartıyor.
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
halit altınsoy Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
halit altınsoy
Ziyaretçi
halit altınsoy

gerçekten çok güzel olacak , çeviri için teşekkürler