Massive Chalice de Kickstarter’den Başarıyla Çıktı!

Double Fine’ın Kickstarter ile oyuncu destekli olarak hazırlama kararı aldığı ikinci projesi Massive Chalice de Kickstarter’den başarıyla çıktı.

Bundan bir ay kadar önce sadece 725.000 dolarlık destek beklentisiyle Kickstarter’deki yerini alan Massive Chalice projesi 1.2 milyon dolarlık başarılı bir sonuçla kampanyasını noktaladı. X-COM ve Final Fantasy Tactics gibi efsanevi strateji oyunlarının bir karması olarak karşımıza çıkacak olan Massive Chalice, bizleri yüzyıllar boyunca sürecek bir maceraya davet edecek. Bir tanrı kral olarak hükümranlığımız altındaki devletleri yönetmeye çalışacağımız oyunda, soylu aileler arasında yapılmasını sağlayacağımız evliliklerle güçlü birliktelikler kuracak ve şeytani ordulara karşı savaşmak üzere kahramanların yetişmesine ön ayak olacağız.

Yetiştirdiğimiz kahramanların yaşlanmaları sonucu emekli olabilme ve hatta ölebilme ihtimalinin bulunacağı Massive Chalice’de nihai hedefimiz ise Massive Chalice’i inşa edebilmek olacak. Tur tabanlı strateji türünde karşımıza çıkacak yapım PC, Mac ve Linux kullanıcılarına sunulacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir