Mass Effect 4 Oyuncu Dostu Olacak!

RPG tutkunu bir grup oyuncunun Bioware çalışanlarına Twitter aracılığıyla sordukları sorular sabırsızlıkla beklenen yeni Mass Effect projesine dair yepyeni bilgileri gün ışığına çıkardı.

Resmi Xbox Dergisinin keşfettiği mesajlara göre Twitter üzerinden Bioware Montreal stüdyo yönetmeni Yannick Roy’a ulaşan bir Mass Effect hayranının “Mass Effect: Genesis’de olduğu gibi geçmiş oyunlarda olan olayları seçerek kendimize özel geçmişe sahip bir evrenle benzersiz bir oyun deneyimi yaşamamız mümkün olacak mı? Yoksa bunu söylemek için çok mu erken?” şeklindeki sorusuna yanıt veren Roy, “Bunu söylemek için çok erken ama hem eski oyuncular hem de yeni oyuncularla dost bir yapı bulunacağından emin olabilirsiniz.” dedi.

Açıklamalarında bu kadarla da sınırlı kalmayan Yannick Roy, bir başka hayranın bir kez daha Twitter üzerinden ilettiği “Karakterlere özgü hikayeler ve ana karakter için cinsiyet seçenekleri olacak mı?” sorusuna ise “Tersini düşünmemiz için bir sebep yok, endişe etmeyin.” şeklinde yanıt vererek ana karakterle diğer karakterler arasında arkadaşlık derecelerinin yeniden karşımıza çıkacağını da onaylamış oldu.

Öte yandan Twitter üzerinden bir duyuruya imza atan başka bir isim de Casey Hudson’du. Bioware’in yeni projesi hakkında ilk bilgileri “sızdıran” Hudson, daha önce Star Wars: Knights of the Old Republic’i hazırlayan ve ardından da Mass Effect serisinde görev alan ekibin yeni projede yer aldığının müjdesini verdi. Böylelikle başka bir “sağlam” RPG deneyiminin gelmekte olduğu umudunu taşımamıza yol açan Hudson’un açıklamasına projede yardımcı yapımcılık görevini üstlenen Jonathan Warner’dan da doğrulayıcı bir başka açıklamanın gelmiş olması umutlarımızı yeşertmemiz için sebepsiz olmadığımızı hissettiriyor.

Lakin Warner “Yeni projemiz bugün başarılı bir inceleme geçirmiştir.” diyor ve ekliyor “Hayat güzel!”

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir