Mad Max’i Warner Bros. Yayımlayacak!

Adı Avalanche Studios ile anılan Mad Max oyununu Warner Bros. yayımlayacak gibi görünüyor.

Just Cause serisiyle yakından tanıdığımız Avalanche Studios’un yeni nesil konsollar için tasarladığını öğrendiğimiz Mad Max oyununun Warner Bros. tarafından oyuncularla buluşturulacağı iddia edildi. Dijital oyun sektörüyle ilgili araştırmalarıyla bildiğimiz Superannuation’ın yaptığı ufak bir araştırmayla ortaya çıkan duruma göre MadMaxGame.com, MadMaxTheGame.com ve WorldGoneMadLegendOfMax.com adlı domain adresleri Warner Bros. tarafından satın alındı.

Aslında bu durum pek de şaşırtıcı değil. Lakin Warner Bros. Mad Max sinema serisinin ilk filminin uluslar arası dağıtımcılığını, ikinci filmin tüm yasal dağıtım haklarını ve Beyond Thurderdome’un da yardımcı dağıtımcılığını üstlenmişti. Dolayısıyla dijital oyun uyarlamasının dağıtımını alması da sürpriz olarak karşılanmamalı.

Merakla beklediğimiz Mad Max’in video oyun uyarlamasının, serinin yeni hazırlanmakta olan filmi olan Fury Road ile aynı dönemde 2014’te yayımlanması düşünülüyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir