League Of Legends’de Her Gün 4 Terabyte Veri İşleniyor!

League of Legends’den gelen bir garip istatistik haberimizde sıra! Denilen o ki LOL’de her 24 saatte 4 Terabyte veri işleniyor!

Riot Games’in Slashdot.org adresiyle yaptığı özel röportajdan yayılan bilgilere göre, League Of Legends’in günlük oyuncu kapasitesi 12 milyona ulaşmış durumda. Bu devasa kitlenin her gün uğrak yeri haline gelen LOL’ün sunucuları her 24 saat içerisinde 500 GB boyutuna ulaşabilen işlenmiş veri ve 4 TB’a ulaşan işlem kayıtlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyor!

Ve söylenen o ki, bu muazzam rakamlarla boğuşmak zorunda kalan yapımcılar sırf veri analiz işi için 2 düzine elemanı işe almış durumda!

Korkunç değil mi?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir