League of Legends’a İlgi Çığ Gibi Büyüyor

League of Legends’ın ikinci sezon dünya şampiyonası neredeyse bir olimpiyat dalı kadar ilgi gördü. Televizyon ve internette 8 milyonun üzerinde tekil izleyici tarafından seyredilen final maçına izlemeye gelen 8 bin kişi şampiyon takım, Taipei Assassins’i yakından gördü.

Amerika, Avrupa, Güneydoğu Asya, Çin ve Kore dahil olmak üzere dünya çapında 5 bölgeden, 16 takımın katıldığı League of Legends’ın ikinci sezon turnuvası 13 Ekim’de gerçekleşti ve e-sporun dünya üzerinde ne kadar ilgi topladığını ortaya koydu.

13 Ekim’de gerçekleşen League of Legends Dünya Şampiyonası 8 milyonun üzerinde izleyici tarafından TV ve internet kanallarından seyredildi ve dünya çapında 8 bin kişi finali izlemek için Los Angeles, Galen Arena’ya geldi. League of Legends Dünya Şampiyonası’nın eleme turları ve finali ise toplamda 24 milyon saatin üzerinde izlendi.

Yoğun ilgi toplayan e-spor müsabakalarının finalleri artık en çok izlenen ve hararetli görüntülere sahne olan Olimpiyat sporlarıyla yarışabilecek seviyeye geliyor. 2012 Londra Olimpiyatları’nda en çok izlenenler arasında yer alan 5 Ağustos’taki Usain Bolt’un altın madalya kazandığı 100 metre finali ise 20 milyon izleyici* tarafından seyredilmişti. E-sporlar izlenme oranları ve dağıtılan ödülleriyle de bir olimpiyat sporu kadar ilgi çektiğini ispatlıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Samet Bogdan

MMO'cu hatta yeni akımla F2P'ci...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir