League of Legends Türkiye’den Türkçe Müjdesi

Riot Games Türkiye’nin girişimleri sonucu birçok içeriğe erişen Türk League of Legends oyuncuları, Türkçe desteğine de kavuşuyor.

WarCraft’ın bir modu olan DOTA’nın oyun sektörüne yön verecek hatta devleri birbirine düşürecek bir oyun olacağı kimin aklına gelirdi?

Blizzard, Valve ve bazı oyun stüdyoları DOTA gibi aksiyon ile gerçek zamanlı strateji türünü bir araya getiren oyuncu karşılaşmasına (PVP) dayalı oyunlara bir hayli ilgi göstermeye başladı. Free to Play yani oynaması bedava ama rakiplere karşı üstünlük sağlamak için para döktüğünüz oyunlar ise ayrı birer girdap. Velhasıl biraz önce yazıya döktüğüm tüm tür özelliklerini bünyesinde barındıran League of Legends (Efsaneler Ligi) ise kitlesini baya genişletmiş durumda.

Nintendo Türkiye’nin tepe ismi Hasan Çolakoğlu’nun Riot Games’e geçmesi ve Nintendo Türkiye’nin ülkemizdeki varlığının sona ermesi gibi bir sürecç yaşandı. Haliyle LOL de Türkiye resmi varlık gösterince kitlesi de giderek arttı.

Heroes of Newerth’in aktif oyuncu kitlesi bir hayli düştü, etrafta Blizzard Allstar’dan söz eden çok az ve DOTA 2’yi de LOL kadar konuşan yok… League of Legends’in akıbeti bakalım daha ne kadar daha böyle istikrarlı ilerleyecek?

League of Legends’e Türkçe Dil Desteği Geliyor

Bu haberi ilk duyan LOL severler ikiye bölündü! Türkçe’nin oyuna eklenmesiyle bazı oyun kültüründen yoksun kişilerin topluluğu kirleteceğini düşünenler bir yana istiflenirken diğer bir yana da ‘Hiç bir şey olmaz.’ diyenler istiflendi. Hala tartışmalar devam ediyor. Siz hangi taraftasınız? Anketimize katılın, ayrıca Türkçe haberinin videosunu da izlemeyi unutmayın.

League of Legends Türkçe olacak. Sizce güzel bir gelişme mi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Talha Turhal

Tarih ve tarih konulu oyunların aşığı. Bu devrin adamı değil. Teknolojiyi hem seviyor hem nefret ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir