League of Legends Tartışması Hapiste Bitti

Bir LoL turnuvasından sonra Facebook’ta yazdığı mesajdan dolayı 18 yaşındaki Texaslı genç tutuklandı.

Şubat ayında yapılan bir LoL maçı sonrasında rakibiyle girdiği tartışmayı Facebook’a taşıyan Justin Carter, aynı dönemlerde yapılan okul saldırısının bir benzerini yapacağını iddia eden Facebook mesajı nedeniyle 27 Mart’dan beri hapishanede tutuluyor. Justin’in babası Jack Carter’ın yaptığı açıklamaya göre Justin tartışmanın sonunda şöyle bir mesaj atmış:

“Evet, aklımdan zorum var. Bir okul dolusu çocuğu öldürüp onların kalplerini yiyeceğim.”

Babanın söylediğine göre bu mesajı gören ve Carter ailesinin bir okula yakın bir yerde yaşadığını gören Kanadalı bir kadın polise ihbarda bulunmuş. Bunun üzerine Justin Carter, “terörizm içerikli tehdit” suçundan tutuklanmış.  Baba Jack bu konda sitemkar. Oğlunun o yorumları atarken kinaye yaptığını ifade eden Jack Carter, “Bu insanlar ciddi ciddi oğlumu hapse göndermek istiyorlar. Onun için sekiz sene hapis istemi var. Yaptığı kinayeli bir yorumdan dolayı onu hapse göndermek canilik.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Carter’ın yorumlarının Sandy Hook’taki ilkokula yapılan ve 20 çocukla 6 yetişkinin öldüğü olayların hemen ardından gelmiş olması Carter’ın bu suçtan yargılanacak olmasının ana etkeni. Belli ki baba-oğul son zamanlarda haberleri pek takip etmiyormuş.

Ailesi ve arkadaşları Justin Carter için online bir imza kampanyası başlattı. Bu kampanya sadece Justin’in salıverilmesini istemiyor, aynı zamanda sıkı ve şüpheci anti-terörizm kanunlarının ve soruşturma prosedürlerinin değiştirilmesini de umuyorlar.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Bersun Turna

Paradox grand strategy'lerini ver bana, başka ihsan istemem.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir