Kung Fu Strike The Warrior’s Rise İnceleme

Fung Fu değil, Kung Fu Strike diyeceksin değerli öğrencim canım çekirgem!

Eski arcade dövüş oyunlarına aşina olanlarınız bilir, ne kadar jeton harcayıp o kocaman makina başında deliler gibi piksel dövdüğümüzü, başaramayıp sinirden ağladığımızı, jetoncu abiyle olan kavgalarımızı. İşte Kung Fu Strike da sizi bu günlere götürmeye hazır peki ya siz?

Kung Fu Strike’ın hikayesi General Loh’un babasının intikamını almak üzere Talin Tapınağına gitmesiyle başlıyor. Açıkçası hikaye namına iyi şeyler beklemek gereksiz çünkü oyun tek bir iddiayla geliyor ekranlara: Oyuncuyu eğlendirmek. Bunu oyunun genelinde başarıyor olsa da bazı anlarda çuvallıyor maalesef.

Oyun ufak arena tarzı 4 parçaya bölünmüş bölümlerden oluşuyor. Her bölüm 3 arena ve 1 ana boss odası bulunduruyor. Oyun bizi bu bölümlerde aldığımız skora göre derecelendiriyor ve derece karşısında belli miktar para kazanıyoruz. Bu parayla çeşitli ekipmanlar ve yeni hareketler almak mümkün. Ancak başta bu özelliklerin çoğu kilitli… Genellikle bölüm sonu boss’larını öldürünce yeni ekipman ve hareketler açılıyor ve bunları satın alabiliyoruz.

3 zorluk derecesi seçmek mümkün ve kontroller de oldukça basit. Klasik W,A,S,D yön tuşları ile J,K,L tuşlarını kullanıyoruz. Bu 3 tuşa, J+K ile özel combolar yapmak, J ye basılı tutup sürekli saldırmak gibi çeşitli kombinasyonlar koyulmuş durumda.

Oyunda çok çeşitli düşmanla karşılaşıyoruz. Özellikle boss’lar, kimi zaman saç baş yoldurucu zorlukta olsalar da gerçekten farklı ve eğlenceli. Boss’ların dışındaki arenalarda onlarca düşman periyodik biçimde üzerimize saldırıyor ve kolaydan zora doğru çeşitlilik gösteriyorlar. Bu bölümlerde mini boss tarzında ekranın yukarısında canının belirdiği düşmanlar da mevcut ve bu arkadaşlarla dövüşürken belli noktalarda, yanlarına onlarca adam çağırabiliyorlar. Bu da adrenalini sürekli yüksek tutuyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sinan Artukoglu

Oyun, oyun ve yine oyun kafasıyla koşturan bir gencim. Devamı çok yakında burada...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir