Korsanlığın Kitabını Baştan Yazacak Oyun İçin Yeni Video: Sea of Thieves

Sea of Thieves yeni Gamescom 2016 videosuyla beklemeniz gereken oyunlar arasına adını yazdırıyor.

Rare firmasının yeni oyunu Sea of Thieves şu son videodan sonra görsel anlamda beni oldukça tatmin etti diyebilirim. Saçma sapan Kinect oyunlarından sonra Rare artık kendi kimliğini yansıtacak bir oyunla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Dualshockers’ın çektiği 20 dakikalık videoda özellikle deniz savaşlarına odaklanıyoruz. Yalnız Rare henüz oyunun nasıl olacağına tam karar verememiş. Deniz savaşlarında savaş sisteminin nasıl olacağı, bordalama sisteminin olup olmayacağı, loot sisteminin nasıl işleyeceği gibi detaylar havada. Hatta video o kadar sadeki savaş esnasında bağırış çağırış dahi yok, dilsizler ordusu mübarek. Neyse, Black Flag’i şöyle 100 saat oynarlarsa bence oldukça yararı olacaktır, o oyunun korsan atmosferi inanılmazdı çünkü.

TAbii bu oyunun bir MMO olduğunu unutmamak lazım, yani her birey bir görevi üstlenecek. Hem gemiyi kullanıp hem de topları ateşleyemeyeceksiniz. Lakin savaşlar esnasında koordinasyon nasıl sağlanır bilemiyorum. Acemilerin kontrol ettiği bir geminin top atışlarını izlemek isterdim şahsen.

Oyun 2017 yılında Windows 10 ve Xbox One için piyasada olacak. Merakla bekliyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir