Kore Oyunculuğunda Bir Devir Kapandı

StarCraft 2’nin en prestijli turnuvası olan Dünya Şampiyonluk Serisi’ni ilk kez Koreli olmayan bir oyuncu kazandı.

Blizzard Entertainment’ın geliştirdiği StarCraft 2, dünya çapında pek çok hayranı ve aktif oyuncusu bulunan bir yapım. Oyun için düzenlenen pek çok turnuvanın ise en kapsamlısı ve prestijlisi olan Dünya Şampiyonluk Serisi geçtiğimiz günlerde BlizzCon 2018 sırasında düzenlendi. Şampiyonluğa ulaşmayı başaran Joona “Serral” Sotala, 2012’den beri düzenlenen turnuvanın Koreli olmayan ilk şampiyonu olarak kayıtlara geçti.

Finlandiyali Serral’ın şampiyonluğu aslında pek de şaşırtıcı olmadı. Turnuvaya favori olarak gelen oyuncu, açılış haftasını namağlup kapatmış ve oldukça sağlam bir görüntü çizmişti. Finalde de Koreli oyuncu Kim “Stats” Dae Yeob’u 4-2 gibi bir skorla mağlup ederek turnuvanın yedinci şampiyonu oldu.

Final maçının ilk üç oyununu kazanmayı başaran Serral’ın durumu 3-0’a getirmesiyle birlikte herkes maçın kaderinin belli olduğunu düşünmeye başladı. Ancak Stats yaptığı atak ile durumu 3-2’ye kadar getirdi ve yeniden umutlandı. Yine de altıncı oyunda dizginleri tekrardan eline alan Serral kıran kırana geçen maçı ve şampiyonluğu elde etti. Kupanın yanında 280,000 Dolarlık ödülün de sahibi oldu.

Serral maçın ardından yaptığı açıklamada kendisini destekleyen herkese teşekkürlerini sunmayı da ihmal etmedi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir