Konsol Ailesine Yeni Bir Üye Daha Katılıyor

League of Legends’ın yapımcısı Riot Games’in sahibi Tencent, TGP Box adlı oyun konsolunu duyurdu.

TGP Box’ın hedef kitlesi, yapılan ilk duyuruyla birlikte başlangıçta çevrim içi oyunları oynayan oyuncular olacak gibi görünüyor. League of Legends, FIFA Online 3, NBA 2K Online, Monster Hunter Online ve Need for Speed: Hot Pursuit Tournament gibi daha çok çevrim içi oyunlara yoğunlaşacak. Tencent ayrıca, daha önce hak sahibi geliştiricilerle anlaşıp, Asya’da yayınladığı diğer oyunlar için de TGP Box’un destek vereceği sözünü verdi. Bu yıl içerisinde, daha fazla üçüncü parti oyun geliştiricileriyle anlaşıp TGP Box’un oyun kütüphanesini de geliştireceği belirtildi.

Konsolun donanımı altıncı nesil i3/i5/i7 Intel çekirdek işlemcisine sahip olmasının yanı sıra, Windows 10 ve ‘TGP Box mode’ işletim sistemiyle donatıldığı açıklandı. TGP Box mode’da oyuncular, sadece indirmeleri ve büyük oyunların güncellemelerini hızlı bir şekilde yapmakla kalmayacak, canlı yayın da yapabilecekler.

Çin’in 2000’den beri uyguladığı konsol oyunculuğu yasağının ardından Tencent’in böyle bir adım atması şaşırtıcı değil. Şu an TGP Box’ın Batı’daki oyun endüstrisinde de yer alıp almayacağı belirtilmedi. Ancak, Tencent ana oyuncu kitlesinin Asya’da olduğunu düşünürsek, kendi bölgesine daha çok yoğunlaşacağı aşikâr.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir