Kojima Death Stranding İçin Kendine Güveniyor

Kojima, ünlü oyuncu Norman Reedus’un başrolü üstleneceği yeni yapımı Death Stranding’in başarı elde edeceğinden son derece emin görünüyor.

Konami ile arası trajik bir şekilde bozulduktan sonra Sony ile iş yapacağı ortaya çıkan Hideo Kojima, E3 2016’da Death Stranding ismindeki yeni projesini duyurmuştu. Son derece garip ve Kojima’ya özgü bir fragmanla duyurulan oyun; hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyor olmamıza rağmen hepimizin dikkatini çekmiş durumda. Şu günlerde düzenlenen Geliştirici Konferansı’da söz alan Kojima, bu yeni yapımının başarısız olma gibi bir lüksü bulunmadığını belirtti.

PlayStation 4’ün baş mimarı Mark Cerny ile çalışacak olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Kojima, geçmişte hatalar yaptığını ancak bu sefer aynı senaryoyu tekrarlamayacağını belirtti. “Şimdiye kadar oyun geliştirirken işleri tamamlamak için bir şeylerden vazgeçmek veya en azından taviz vermek zorunda kalmıştım. Ancak bu sefer Mark Cerny ile çalışıyorum ve o, sanat teknolojilerini farklı bir seviyeye taşıyan biri. Bu projede aynı sorunları yaşamayacağız.” dedi ve Death Stranding’in en iyi projesi olacağını belirtti “Tamamen yeni ve şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir proje üzerinde çalıştığımızdan eminim. Bu benim şimdiye kadarki en iyi projem olacak, bu konuda kendime fazlasıyla güveniyorum.

Kojima ayrıca oyunlardaki gelişen teknolojiye değinmeyi ihmal etmedi. Yeni teknolojik yöntemlerin yardımıyla oyunlara çeşitli duyguları katmanın mümkün olduğunu ve bu sayede daha büyük kitlelere ulaşabileceklerini vurguladı. Aynı zamanda sanal gerçekliğin oyunlarla sınırlandıralamayacak bir şey olduğunu belirterek bu eşsiz teknolojinin hayatın bütününü değiştirecek potansiyele sahip olduğunu açıkladı.

Merakla beklediğimiz Death Stranding için şimdiye kadar yayınlanan fragman haricinde pek bir şey elimize geçmiş değil. İlk aşamada PlayStation 4’e özel olarak gelecek oyun, geliştirilme planı doğrultusunda bir süre sonra PC çıkışını da gerçekleştirecek. The Walking Dead dizisi ile yakından tanıdığımız Norman Reedus’un başrolü üstleneceği yapımın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir