Keşke Bir VR Cihazım Olsa Dedirten Oyun: The Wizards

The Wizards, grafikleri ve oynanışı ile VR oyunları arasında en başarı oyunlardan biri olacak gibi

VR cihazları, uçuk fiyatları ile henüz oyuncular arasında çok yaygın olarak kullanan bir teknoloji değil belki ama giderek gayet başarılı yapımlar ile acaba alsam mı dedirtmeye başladı. Bethesda gibi oyun dünyasının önde gelen firmalarının en önemli IP’lerinin VR versiyonları ile heyecanlanan VR sahiplerinin 28 Temmuz’da çıkacak bağımsız geliştirici Carbon Studio’nun VR oyunu The Wizards favorilerinden biri olacak gibi.

Adından da anlaşılacağı üzere bir büyücünün yönetimini veren The Wizards’ın, geliştiricilerin iddiası ”zaman yolculuğu ve kahramanca savaşlar” sunan bir oyun olduğuı yönünde. Ayrıca oyunun, geliştiricilerinin yönlendirilen karakterin yeni büyüler öğrenip mevcut büyüleri geliştirebileceği bir ”büyü ağacı”nın olacağı vaadinden yola çıkarak, RPG türüne ait unsurlar barındıracağını da söyleyebiliriz. Yani, The Wizards, birbirinin klonu gibi olan diğer FPS VR oyunlarından farklı olarak kendine has ve derin oynanış mekanikleri içeren bir oyun olacak gibi.

The Wizards oynanış mekaniklerinin yanı sıra başarılı grafikleri ile de dikkat çekiyor. Unreal Engine 4 grafik motoru ile geliştirilen oyunun mekan tasarımları sadece göze hoş gelmiyor, hikayesinin geçtiği Orta Çağ’ı da gayet iyi yansıtıyor. Geliştrici ekip Carbon Studio, önceki başarısız addedilen oyunu ALİCE VR’dan ders çıkarmışa benziyor. Zira henüz erken erişimde olan ve daha önce de belirttiğim gibi 28 Temmuz’da çıkacak oyun şimdiden birçok ödül kazanmış.

Şuradan oyunun resmi internet sitesine gidip daha fazla bilgi edinebilir ve aşağıda da oynanış fragmanını izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir