Just Add Water MGS Remake’i İçin Gönüllü Oldu!

Dün bizim de bir haberle duyurduğumuz Hideo Kojima’nın orijinal MGS’nin remake’ini yapma isteği dünya çapında yankı uyandırdı ve daha bir gün geçmeden bir gönüllü firma ortaya çıktı!

Hideo Kojima’nın bir röportaj esnasında Metal Gear Solid’in ilk bölümlerini günümüz konsollarına uygun biçimde yeniden hayata geçirecek yapım firmaları arayışı içerisinde olduğunu duyurmuştuk. İşte bu çağrıya daha 24 saat geçmeden Oddworld Inhabitants serisini günümüz sistemlerine uyarlayan Just Add Water’dan olumlu yanıt geldi.

Haberi duyar duymaz hemen kolları sıvayan firma, Hideo Kojima’ya yazdıkları bir açık mektupla takım olarak MGS fanatiği olduklarını ve MGS 1’i yeniden hayata döndürebilecek kadar deneyime sahip olduklarını, Kojima da kabul ederse bu işi yapmak için gönüllü olduklarını dile getirdiler.

Ancak Kojima’dan gelen yanıt hem Just Add Water’ı hem de tüm MGS hayranlarını hüsrana uğratacak gibi duruyor. Lakin Kojima röportajda söylediği sözün yanlış tercüme edildiğini, MGS remake’i için bir firma arayışı içerisinde olmadığını, fakat böyle bir istekle gelecek firmaların da sorun yaratmayacağını ve böyle bir çalışmayı yapmayı kendilerinden isteyebileceğini söylediğini belirtti.

Şimdi ne olacağını merakla bekliyoruz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir