Japonya Başbakanı Süper Mario Kılığına Girdi

2016 Rio Olimpiyatları’nın kapanış törenine Süper Mario kılığına giren Japonya Başbakanı Shinzo Abe damga vurdu.

5-21 Ağustos tarihleri arasında Rio’da yaşanan Olimpiyat heyecanının sona ermesiyle olimpiyat bayrağını 2020 yılındaki oyunlara ev sahipliği yapacak Japonya devraldı. Kapanış töreni sırasında Japon heyeti de 2020 yılında yaşanacakların fragmanı niteliğinde eğlenceli bir gösteri hazırladı. Gösteride en dikkat çeken şeylerden biri ise ülkenin başbakanı Shinzo Abe oldu.

Gösteride Japon kültürüne özgü pek çok içeriğe yer verildi. Ancak sadece Japon kültürüyle yetinilmedi ve Kaptan Tsubasa, Doraemon gibi animeler beraberinde ünlü oyun karakteri Süper Mario’ya da yer verildi. Karakterin gösterisi ilk olarak bir video kesiti ile başladı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Rio’daki olimpiyatlara geç kaldığını fark ederek birden Mario’ya dönüştü ve Rio’ya kadar uzanan ünlü boruya girdi. Ardından olimpiyat sahnesinin ortasında duran ünlü yeşil borudan Süper Mario kılığında bir adam çıktı. Bu adam ise Japonya Başbakanı Shinzo Abe’den başkası değildi. Kostümünü çıkardıktan sonra kendisini izleyenleri selamlamayı ihmal etmeyen Abe, başta oyuncu kitlesi olmak üzere pek çok insana unutulmaz bir sürpriz yaptı.

Japonya’nın bu ufak gösteride video oyunlarına yer vermesi de 2020 yılındaki açılış töreni ve olimpiyat oyunları için bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Başta Nintendo olmak üzere Square Enix ve Konami gibi Japon oyun dünyasının dev şirketleri eğer olur da törenlere katılırsa bizlere uzun süre unutamayacağımız anlar yaşatabilirler.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir