İsveçli Şehir Planlamacıları Cities: Skylines’ı Kullanıyor

Stokholm’ün Liman Bölgesi olan Norra Djurgårdsstaden’a Cities: Skylines ile göz atın.

Geçtiğimiz aylarda Cities: Skylines oyuncuları el ele verip gerçek yaşam alanlarını oyuna aktarmışlardı. Oyuncuların bu çalışması İsveç Yapı Merkezi olan Svensk Byggtjänst’in dikkatini çekti ve oyunu yeni şehir bölgesi olan Norra Djurgårdsstaden’i planlamada kullanmaya karar verdi.

Konaklama sıkıntısı çeken liman bölgesi Norra Djurgårdsstaden’a 12000 yeni ev ve 35000 yeni çalışma alanının eklenmesi planlanan proje, çeşitli senaryolarla Cities: Skylines’da simüle edilip test edilecek.
3 – 4 Eylül’de başlayacak olan projeye profesyonel şehir planlamacıların ve inşaatçıların yanında, önerilerde bulunmaları ve çalışmanın amacına uygun değişiklikler yapmaları için Cities: Skylines oyuncuları da dahil edildi.

Vatandaşlarla olan diyaloğu etkili bir şekilde kullanmanın günümüz ve gelecek bölge planlamanın anahtarı olduğunu söyleyen İsveç Yapı Merkezi’nden Erik Kalmaru, sözlerine şöyle devam etti: “Bilgisayar oyunları fikir üretmede, yapı işlerinde, ve görselleştirmede etkili bir araç olduğunu ispatladı. Daha önceki projemizi Minecraft ve Mojang’da denemiştik, şimdi de Cities: Skylines’ı kullanılmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir