Insomniac Games’den PS4’e Spider-Man Oyunu

Insomniac Games’in geliştirdiği ve Sony Interactive Entertaintment’ın yayınlayacağı E3 2016’da açıklanan yeni nesil Spider-Man gümbür gümbür geliyor!

PlayStation’a son dönemde çıkarttıkları Resistance serisi ve Xbox One’a çıkarttıkları Sunset Overdrive ile tanınan Insomniac Games, dün geceki Sony E3 Konferansında yeni yapımlarını tanıttı. Marvel’in en sevilen çizgi roman kahramanı olan Spider-Man’in yeni nesil oyunu geliyor! Son dönemde Edge of Nowhere isimli Oculus Rift oyunu ile VR dünyasına da atılan Insomniac Games, bu yeni oyunları ile son dönemde oldukça popüler bir karakteri tekrar karşımıza çıkartacak.

Sony’nin E3 Konferansında oynanış görüntülerinden oluşan bir fragman ile tanıtılan yeni Spider-Man oyunu oldukça güzel gözüküyor. Insomniac Games’in şu ana kadar üstünde çalıştığı en büyük proje olduğu belirtildi. Yapım aynı zamanda Marvel’ın en çok üstünde durduğu oyunlardan birisi. Oyun haritasının açık dünya haritası olacağı belirtilirken, oyunun uzun bir süredir geliştirme aşamasında olduğu da kaydedildi. Insomniac Games, son dönemde oldukça popüler hale gelen karakterin oyununun filmler ile bir bağlantısı olmayacağı belirtti. Yapım şirketi,  kendi Spider-Man evrenlerini yaratacaklarını ancak markanın mirasına da saygılı olduklarını belirttiler. Yapımcılar Marvel’ın bu sevilen markası üzerinde abartılı değişiklikler yapamasa da kahramanımızın kıyafetinin tasarımı gibi değişiklikler yapabilecekler. Peter Parker ile Spider-Man’in dünyalarının bir savaş vereceği belirtilirken oyunun genel olarak maskenin altındaki kişiyle, sonra maskeyi taktıktan sonraki dönüştüğü kişi arasındaki yüzleşmesi üzerinde olacak.

Yapım PlayStation 4’e özel olarak geliştiriliyor ve Sony Interactive Entertaintment tarafından yayınlanacak. Ancak henüz bir çıkış tarihine sahip değil.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir