Hawken Çıkışıyla Beraber Steam Yolunda

Yapımcı Adhesive Games’in yaptığı açıklamaya göre Multiplayer Robot Shooter oyunu Hawken Şubat ayında Steam ile gerçek çıkışını gerçekleştirecek.

Hawken’ın Şubat ayında gelecek olan güncellemesiyle birlikte, yapımcı Adhesive Games, oyunu Steam platformuna entegre etmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde oyunu Steam üzerinden indirerek uzun süredir devam eden beta sürecine Steam üzerinden dahil olabilmek için davetiyeler gönderildi. Hafta boyunca daha çok davetiye ile birlikte hali hazırda oyunu, oyunun kendi programından oynayan oyuncuların Steam’e çekmek için davetiye gönderilecek. Oyunun bu geçişi yüzünden Hawken’da yeni hesap yaratmak yeni güncellemeye kadar engellenmiş durumda.

Steam platformuna geçiş tamamlandıktan sonra Hawken sadece Steam üzerinden oynanabilecek. Oyuncuların oynayabilmeleri için geçerli bir Steam hesabına ihtiyacı olacak. Oyuncuların oyunu Steam üzerinden tekrar indirip yeniden kurması gerekecek. Bu değişimle birlikte oyuna SteamWorks desteği ile birlikte Steam Wallet gibi Steam’e özel özellikler eklenecek.

Yapımcılar konuyla ilgili “Oyunda böyle bir değişikliğe gitmemizin ana nedeni, oyunun çıkışını, Steam çıkışı ile birlikte yaparak sürece hız kazandırmak. Şubat ayı içerisinde bu geçişi tamamlamak istiyoruz. Oyunu daha önce aktif olarak oynayan oyuncularımızın tamamının çıkıştan önce oyunu Steam’de oynuyor olmasını planlıyoruz. Bu şekilde sunucularımıza da fazla yük binmemiş olacak.” açıklamasını yaptı.

Hawken 2012’nin sonlarından bu yana open beta aşamasında geliştirilmeye devam ediyordu. Oyunun bu sene içinde PC için çıkışının yapılması planlanmakta.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir