HALO Online’dan Kötü Haber

Microsoft’un HALO Online kararı kötü gibi gözüküyor ama çekirdek kitle sevinçten havalara uçacak.

HALO Online, Microsoft tarafından ilk olarak 2015 yılında duyurulmuştu. Tepeden tırnağa PC’ye uygun olarak üretileceği söylenen HALO Online’ın yapımında HALO 3 oyun motorunun geliştirilmiş hali kullanılıyordu. Microsoft oyunun free-to-play olacağını açıklarken HALO Online’ın sadece Rusya’da piyasaya sürüleceğini de açıklamalarına eklemişti.

Microsoft’un yapmış olduğu bu açıklamalara rağmen görünen o ki HALO Online asla resmi olarak piyasaya sürülemeyecek. Bu üzücü haberin nedenini oyunun yapımcılığını üstlenen HALO Online takımı, oyunun Rusya’daki VK sosyal hesabı üzerinden açıkladı.

Microsoft’un altı aydan fazla bir süredir projenin geleceği hakkında bir karara varmadığını dile getiren HALO Online takımı, belirsizliğin kendilerini rahatsız ettiğini ve proje üzerindeki çalışmalarını durdurma kararı aldıklarını dile getirdi. Ayrıca ellerinde bulunan HALO Online’ın son halini yayınlamayacaklarını da oyuncularla sosyal medya üzerinden paylaştı.

HALO Online resmi olarak iptal edilmiş olsa da oyunun önceki sürümüne çeşitli forumlardaki bilgilerden yola çıkarak ulaşabilirsiniz.

Peki nedir bu sevinme mevzusu? Bildiğiniz üzere HALO kendisini seven saygın bir topluluğa sahip, HALO Online’ın F2P olmasının bu topluluğa zarar vereceği ve seviyeli kaliteli ortamın düşeceği konusunda kaygıların dile getirilmesine neden olmuştu. Microsoft’un bu kararı CSGO ve DOTA2 ortamını istila eden Rus oyuncuları üzmüş olabilir ancak dünyanın geri kalanı çok mutlu ettiğini düşünüyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir